Úvod > Aktuality > Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Hůrek u Nové Bystřice

Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Hůrek u Nové Bystřice

Vydáno 29. března 2018 Zážitky
Jaro je za dveřmi a Jindřichohradecké místní dráhy letos chystají první jízdu! Využijte příležitost a vezměte své děti během velikonočních svátků na báječnou jízdu historickým parním vlakem do Hůrek u Nové Bystřice. Parní vlak letos z Jindřichova Hradce vyjede už v sobotu 31. března 2018.

JHMDV sobotu, 31. března vyjíždí parní vlak v 10:44 hodin na cestu z Jindřichova Hradce do Hůrky (u Nové Bystřice) a na zpáteční cestu se vydá ve 14:33 hod.

Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí donesené vajíčko, které po cestě od dětí vyberou velikonoční zajíčci. Všechna přinesená vajíčka budou vystavena na facebooku JHMD, a na majitele toho, které získá nejvíce liků, čeká volná jízdenka na některou z dalších parních jízd.

Po příjezdu do stanice Hůrky bude na místě pro děti připravena tvořivá velikonoční dílna s pletením tradičních pomlázek, které se koledníkům na Velikonoční pondělí budou určitě hodit. Dále sbírání čokoládových vajíček na louce, či živá jehňátka a kůzlátka. Za vyplněné Velikonoční kvízy pak děti budou při zpáteční cestě veselými zajíčky odměněni balíčkem plným dobrot.

KrasliceNejen v bufetovém voze historické parní soupravy, ale také v Hůrkách bude pro velké i malé zajištěno občerstvení včetně velikonočních mazanců a beránka.

Z jindřichohradeckého nádraží vyjede parní vlak minutu před tři čtvrtě na jedenáct. Cesta do Hůrek mu potrvá i se zastávkami dvě hodiny, nazpět se vydá v půl třetí odpoledne a zpět do Jindřichova Hradce dorazí chvíli po čtvrté hodině.

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této již tradiční parní jízdy doporučujeme zájemců, aby si místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese http://jizdenky.jhmd.cz. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin.

Kaproun -  zastávka úzkokolejné železnice a socha Járy Cimrmana

Kaproun - zastávka úzkokolejné železnice a socha Járy Cimrmana

Kaproun je část obce Kunžak a je známý hlavně úzkolejnou železnicí a Járou Cimrmanem.

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Jindřichohradecké místní dráhy zřídily v železniční stanici Nová Bystřice Regionální muzeum úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.