Úvod > Aktuality > Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Nové Bystřice či Kamenice nad Lipou

Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Nové Bystřice či Kamenice nad Lipou

Vydáno 21. března 2016 Zážitky
Jaro je za dveřmi a Jindřichohradecké místní dráhy letos chystají první jízdu! Využijte příležitost a vezměte své děti během velikonočních svátků na báječnou jízdu historickým parním vlakem do Kamenice nad Lipou nebo Nové Bystřice. Parní vlak letos z Jindřichova Hradce vyjede už v sobotu 26. března 2016.

JHMDV sobotu, 26. března vyjíždí parní vlak v 10 hodin na cestu z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a na zpáteční cestu se vydá ve 12:00 hod. O den později, tedy v neděli 27. března vyrazí vlak do Nové Bystřice, a to v 10:44 hodin.Nazpátek bude vlak vypraven v 14:15 hodin.

Během cesty vlak zastaví v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci a technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků.

KrasliceNa zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku, která se na Velikonoční pondělí bude koledníkům určitě hodit. V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdu zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka a možná i malá jehňátka a kůzlata…

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této již tradiční parní jízdy doporučujeme zájemců, aby si místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese http://jizdenky.jhmd.cz. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin.

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Jindřichohradecké místní dráhy zřídily v železniční stanici Nová Bystřice Regionální muzeum úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.

Velikonoční jízda parního vlaku do Nové Bystřice

Velikonoční jízda parního vlaku do Nové Bystřice

Využijte příležitost a vezměte své děti během velikonočních svátků na báječnou jízdu historickým parním vlakem do Nové Bystřice. První parní vlak vyjede letos z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.