Úvod > Aktuality > Velikonoční jarmark v chebském muzeu se blíží

Velikonoční jarmark v chebském muzeu se blíží

Vydáno 16. března 2016 Zážitky
Na sobotu 19. března připravuje Muzeum Cheb ve svých prostorách již 17. Velikonoční jarmark. Na návštěvníky bude čekat více než čtyřicet zastávek věnovaných tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. K těm nejpřitažlivějším budou zcela určitě patřit ty, které dají nahlédnout přímo pod šikovné ruce tvůrců.
Velikonoce v muzeu ChebV sobotu 19. března od 10 do 17 hodin bude na všechny v Muzeu Cheb čekat i bohatý doprovodný program. Bude se na co dívat, co si vyzkoušet, co se naučit, ale také co ochutnat. Nikdo se rozhodně nebude nudit. Můžete se těšit na řadu řemeslných ukázek, které si budete v mnoha případech moci také sami vyzkoušet: paličkování, různé výzdobné techniky pro velikonoční vajíčka, pletení pomlázek a košíků, tradiční předení na kolovratu.

Na Velikonočním jarmarku muzea nebudou chybět ani ukázky oblíbených technik, které pracují s papírem. Se svými velikonočními výrobky se svými výrobky se opět představí studenti Střední integrované školy v Chebu a v houslařské dílně bude své řemeslo předvádět budoucí mistr houslař. Muzeum Cheb pečeníSvojí šikovnost a nápaditost předvedou při zdobení velikonočních vajíček žáci ze Základní školy v Lubech. Muzeum chystá také ukázky z tradičního velikonočního jídelníčku, z nichž některé se budou přímo na místě i péct.

Pro dětské návštěvníky jsou připraveny zajímavé výtvarné dílny. Tentokrát se divákům v muzeu představí také Divadlo Kapsa z Andělské Hory s pohádkou plnou písniček a nazvanou Jak si Kuba Marjánku zasloužil.
Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.