Úvod > Aktuality > Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani

Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani

Vydáno 19. února 2016 Zážitky
Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2016 se koná již 25. ročník, který aktuálně probíhá ve dnech 18. až 21. února tradičně v areálu holešovického Výstaviště. Holiday World představí nejen širokou prezentaci 46 zemí, ale i kompletní zastoupení domácích regionů pod společným názvem Region World. Atraktivní součástí mezinárodního veletrhu je rozsáhlý doprovodný program pro odborníky (semináře, prezentace, konference aj.). Laickou veřejnost kromě nabídky individuální dovolené a zájezdů přiláká přehlídka cestovatelských filmů, autogramiád a výstav cestovatelských fotografií WorldFilm a Expediční kamera.
ExotikaNa jednom jediném místě můžete procestovat téměř celý svět. Na veletrhu Holiday World se představí více než 800 vystavovatelů z téměř 50 zemí. Ani letos nebude chybět oblíbený cestovatelský festival WorldFilm či Expediční kamera. V rámci jedné zakoupené vstupenky na Holiday World můžete navíc navštívit souběžný veletrh Top Gastro & Hotel.

Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svoji příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. Vystavovatelé připravují na svých stáncích taneční přehlídky či ochutnávky místních specialit.

Turista na slonuHoliday World bude také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Salvador, Etiopie, Indie aj.

Kouzlo nedotčeného jaderského pobřeží či okouzlující přírodní parky ve vnitrozemí, to je divukrásné Chorvatsko. Nedotčené ostrovy, starobylá místa, ochutnávky nejlepších lokálních jídel a nápojů nebo sportovní aktivity. Chorvatsko nabízí vše v letních měsících i po zbytek roku. Z pestré škály zájezdů, tipů a rad si jistě každý návštěvník veletrhu a milovník Chorvatska najde to své. Ti co plánují cestu za exotikou, jistě ocení renomovaný český resort Relax bali. Ten nabízí potápění, výlety,  dopravu na ostrove Bali  a okolních ostrovech, ale i ubytování v nádherné přírodní scenérii, přímo na  břehu Balijského moře. Z každého bungalovu a privátní tropické vily je výhled na moře a přímo před resortem se nacházejí bohaté korálové zahrady a Relax vrak.Tajuplná Čína , nejlidnatější místo s bohatou a dlouholetou historií. Pokud chcete tuto zemi objevovat, musíte ji začít vnímat všemi smysly. Za obdiv stojí nejen nížiny, pouště a řeky, ale také hory, ostrovy, zátoky či moře. Čína se letos stala čestným hostem jubilejního 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

Karlovy VaryNa návštěvníky veletrhu Holiday World 201615. ročník cestovatelského festivalu WorldFilm, který bude plný workshopů, seminářů, besed, diashow či autogramiád. Nenechte si ujít možnost nahlédnout očima Rudy Švaříčka na cestu z Bhútánu do Kazachstánu nebo se vydat po hedvábné stezce Afghánistánem s Lucií Drbohlavovou. Jak se stát na půl roku Asiatem vám představí Lukáš Matějček. Po Velikonočních ostrovech vás provede Petr HorkýBob Stupka představí tajemství Kolumbie. V pestrém programu WorldFilm nebudou chybět ani soutěže či výstavy. Island na téma Ledová země představí cestovatel Jirka Kolbaba. Lenka Klicperová a Jarmila Štuková uvedou výstavu s názvem Na dohled černé vlajky, která dokumentuje jejich třítýdenní cestu po Iráku a Sýrii. Velkolepý program doplní i Foto Škoda fotopoint s cestovatelskou tématikou či cestovatelské knihkupectví či ručně vyráběné mexické šperky.

Veletrh je pro veřejnopst přístupný v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Holiday World 2017 - veletrh cestovního ruchu v Praze

Holiday World 2017 - veletrh cestovního ruchu v Praze

26. středoevropský veletrh cestovního ruchu proběhne 16. - 19. února v areálu holešovického Výstaviště v Praze.