Úvod > Aktuality > Večerní provázení připravili na zimní měsíce ve skleníku Fata Morgana

Večerní provázení připravili na zimní měsíce ve skleníku Fata Morgana

Vydáno 5. ledna 2016 Příroda
Od 8. ledna až do března zve pražská botanická zahrada na unikátní prohlídku za tmy. Málokdo z návštěvníků zná skleník noční, kdy náladu a pocit z prohlídky dokresluje zvláštní osvětlení. Během noci intenzivněji voní některé druhy rostlin a prostor prostupuje tajemná atmosféra setmělého pralesa, naplněná kuňkáním drobných tropických žabek. Každý lednový pátek od 18 hodin můžete zažít autentickou atmosféru nočního pralesa. Prohlídky budou probíhat v únoru v pátek i v sobotu také od 18 hodin a v březnu vždy v pátek a v sobotu od 19 hodin.
Každý pátek od 18 hodin budou ve skleníku Fata Morgana probíhat oblíbené noční prohlídky. Je třeba rezervovat si místo předem.

Fata Morgana je unikátní skleník o rozloze 1750 m2, jedinečný jak svým originálním architektonických řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma.

Dopravní spojení do Botanické zahrady:
Doporučujeme využít autobus č. 236 z Podhoří (přívoz) nebo ze zastávky Zámky (přes Krakov) do zastávky Zoologická zahrada/Botanická zahrada, č. 144 a 102 ze zastávky Kobylisy (stanice metra trasy C) do zastávky Na Pazderce.

Úvozová cesta vedoucí z ulice Nádvorní okolo skleníku Fata Morgana k parkovišti u ulice K Pazderkám není vhodná pro průjezd s kočárkem a pro osoby se sníženou pohyblivostí či na invalidním vozíku. Automobil či autobus je možné zaparkovat na odstavném parkovišti Botanické zahrady.
Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.