Úvod > Aktuality > V Třebíči oslaví v neděli židovský svátek Purim

V Třebíči oslaví v neděli židovský svátek Purim

Vydáno 21. března 2016 Zážitky
Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne v neděli 27. března v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Oslavte v Třebíči nejveselejší židovský svátek a ochutnejte tradiční židovské cukroví. Můžete se těšit na příběh královny Ester, kostýmované prohlídky a celodenní program pro děti.
Oslava svátku Purim v TřebíčiV neděli pro vás budou připravené pekařské dílny, kde si budete moci sami zkusit, jak se pečou Hamentaschen (Hamanovy uši). Jedná se o tradiční purimové dobroty. Dále ochutnáte košer víno nebo se naučíte židovské tance během karnevalu pro děti.

O Purimu budou v Třebíči připraveny také sváteční prohlídky Zadní synagogy a domu Selingmanna Bauera. Zde ochutnáte Hamentashen a košer vína, pro děti bude připraven košer mok.

Přímo v pekařské dílně se dozvíte mnoho zajímavého od profesionála Michala Hromase (pekařské zástěrky si vezměte s sebou). Rezervace je nutná v informačním centru Zadní synagoga.
Zadní synagoga v židovském městě v Třebíči

Zadní synagoga v židovském městě v Třebíči

Zadní synagoga v Třebíči je součástí židovského ghetta. Dnes slouží k pořádání výstav, koncertů a dalších kulturních aktivit. V prostorách ženské galerie je umístěna stálá výstava židovské kultury.

Třebíčský židovský hřbitov

Třebíčský židovský hřbitov

Na židovském hřbitově se nachází spousta rozličných náhrobků dokumentujících svým výtvarným pojetím vývoj židovského náhrobního kamene až do 40. let 20. století ve všech rozmanitých formách, od renesance přes baroko, až po klasicismus.