Úvod > Aktuality > V Pražských Benátkách budou řádit čerti

V Pražských Benátkách budou řádit čerti

Vydáno 3. prosince 2017 Zážitky
Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na 5. prosince 2017 pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče mikulášský podvečer na Čertovce. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale na palubě vyhřívaných celodřevěných lodí budete v bezpečí.
ČertPrvní loď vypluje v 17:00 z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3). Při třicetiminutové plavbě na vás čerti vychrlí strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na řece se potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění. Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Na své si přijdou také rodiče, pro něž bude připraveno svařené víno, pivo a další občerstvení.

Cena plavby za čerty vyjde dospělého na 150 Kč, dětské jízdné stojí 80 Kč. Rodinná jízdenka 2+2 pak přijde na 380 Kč. Rezervaci je nutné vyzvednout do 17:00 dne 4. 12. 2017 na pokladně Muzea Karlova mostu.
Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.