Úvod > Aktuality > V Pražských Benátkách budou řádit čerti

V Pražských Benátkách budou řádit čerti

Vydáno 3. prosince 2017 Zážitky
Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na 5. prosince 2017 pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče mikulášský podvečer na Čertovce. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale na palubě vyhřívaných celodřevěných lodí budete v bezpečí.
ČertPrvní loď vypluje v 17:00 z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3). Při třicetiminutové plavbě na vás čerti vychrlí strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na řece se potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění. Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Na své si přijdou také rodiče, pro něž bude připraveno svařené víno, pivo a další občerstvení.

Cena plavby za čerty vyjde dospělého na 150 Kč, dětské jízdné stojí 80 Kč. Rodinná jízdenka 2+2 pak přijde na 380 Kč. Rezervaci je nutné vyzvednout do 17:00 dne 4. 12. 2017 na pokladně Muzea Karlova mostu.
Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Čerti na Čertovce (3)

Čerti na Čertovce

Při svátku sv. Mikuláše se konají již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale na palubě našich celodřevěných lodí budete v bezpečí.