Úvod > Aktuality > V Ostravě zazáří sportovní hvězdy! Blíží se City Cross Sprint 2016

V Ostravě zazáří sportovní hvězdy! Blíží se City Cross Sprint 2016

Vydáno 31. ledna 2016 Zážitky
Fandíte-li zimním sportům, zvýrazněte si v diáři 6. únor! Do Ostravy se vrací soutěžní a exhibiční lyžařská show City Cross Sprint. Na programu jsou na 450m trati připraveny profesionální závody, kterých se účastní i lyžaři české reprezentace. Poznejte umění Petra Krause, který si našel čas ve svém nabitém programu a předvede nejen ostravským fanouškům svoji show. Od 7. do 14. 2. si potom v areálu můžou zdarma zalyžovat také nadšenci z řad veřejnosti.
Letošní čtvrtý  ročník oblíbené lyžařské akce připadá na pátek 6. února. Dějištěm závodu bude i tentokrát areál bývalých ostravských oceláren Dolní oblast Vítkovice, které tvoří jedinečnou kulisu celé akce.

Mezi aulou Gong a Světem techniky vznikla zasněžená lyžařská trať dlouhá 450 metrů, která pojme až 250 závodníků v kategorii dospělých a dětí. Registrace závodníků je otevřena až do 5. února.

Kromě samotného závodu bude patřit k největším lákadlům pro fanoušky letecká show účastníka Red Bull Air Race českého pilota Martina Šonky.

 
Oproti loňsku však závodní okruh dozná změn

Součástí trati budou i dva mosty, které na ní vytvoří atraktivní nerovnosti, díky nimž bude závod napínavý. Soutěžící v hlavním závodu pojedou postupně dva až tři okruhy, děti a dorost absolvují kratší úsek trati. Okruh kolem auly Gong jistě ocení i diváci. Budou moci sledovat závod po celé délce trati a díky proskleným stěnám auly uvidí závodníky v akci pohodlně i z vnitřku budovy.
 
Do bojů o vítěznou trofej v hlavním závodu zasáhnou špičkoví čeští lyžaři. Mezi účastníky nebude chybět Dušan Kožíšek, který dokázal zvítězit ve všech třech předcházejících ročnících ČEZ City Cross Sprintu. Bude mít však těžké soupeře. Na start se postaví i další vrcholoví běžkaři a členové „áčkové“ reprezentace mužů Aleš Razým, Jan Bartoň, Jakub Gräf, Miroslav Rypl, ale i členky ženské reprezentace Karolína Grohová a Sandra Schützová. Do Ostravy se však sjedou i zahraniční lyžaři z Norska, Švédska, Slovenska, Polska či Ruska. Závodu se zúčastní i zástupci Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky.
 

Mistrovská letecká show Martina Šonky i koncert United Flavour

Během celého dne bude pro diváky připraven i atraktivní program s celou řadou doprovodných aktivit včetně půjčovny snowbiků nebo biatlonové střelnice pro veřejnost. Oblast Dolní Vítkovice zase nabídne zázemí pro rodiny s dětmi i dospělé v podobě interaktivní expozice Svět techniky umístěné hned vedle trati, či Vyhlídku s kavárnou Bolt Tower.
 
Oči diváků však určitě přitáhne hlavně Martin Šonka, který v 15 hodin celou akci zahájí svou leteckou show. Nejlepšího českého akrobatického letce v loňském roce nepustily v Ostravě do vzduchu nevyhovující větrné podmínky, o to víc se těší, že letos své akrobatické umění předvede divákům naplno. A návštěvníci se mají rozhodně na co těšit.

Se svým biketrialovým exhibičním vystoupením se dále představí například Petr Kraus, večerní tečku čtvrtému ročníku ČEZ City Cross Sprintu 2016 obstará koncert kapely United Flavour, který se od 20 hodin uskuteční v aule Gong.

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Techno trasa je virtuální neznačenou trasou spojující dvanáct industriálních atraktivit Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Galerie města Ostravy v multifunkční aule Gong Dolní Vítkovice

Galerie města Ostravy v multifunkční aule Gong Dolní Vítkovice

Galerie města Ostravy je nová kulturní instituce, její vznik je naplněním dlouhodobě uvědomované potřeby výstavní instituce typu městské galerie, která je součástí nové tváře Ostravy jako města, ve kterém umění a kultura zaujímají důležitou pozici pro jeho rozvoj a další směřování.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Dolní Vítkovice -  průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Velký svět techniky v Ostravě

Velký svět techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu.

Další aktuality

4.12.
2016
Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě

Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
2.12.
2016
Zámek v Linhartovech připravil vánoční jarmark

Zámek v Linhartovech připravil vánoční jarmark

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
18.11.
2016
Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Severní Morava a Slezsko | Zážitky