Úvod > Aktuality > V Olomouci propadnete během víkendu lahodnému kouzlu čokolády

V Olomouci propadnete během víkendu lahodnému kouzlu čokolády

Vydáno 12. února 2018 Gurmánská turistika
Čokoládový festival 2018 v Olomouci je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Koná v horním patře nákupního centra Šantovka v Olomouci od pátku 16. do neděle 18. února. K vidění zde bude výstava obalů čokolád z celého světa, obrazy malované čokoládou, kulinářská přehlídka a nebudou chybět ani prodejní stánky s čokoládovými delikatesami.
ČokoládaDo nákupního centra Galerie Šantovka v Olomouci by tento víkend měli zamířit všichni milovníci čokolády. V rámci Čokoládového festivalu se můžete těšit na kulinářské přehlídky šéfkuchařů - přípravu neobvyklých jídel.

Návštěvníci se mohou těšit například na loštický tvarůžek v těstíčku s čokoládovou omáčkou se sušenými švestkami nebo bramborové gnocchi s čokoládovou omáčkou, horkými borůvkami a oříšky.

PralinkyVe výstavní části festivalu bude k vidění bezmála 200 obalů čokolád z celého světa. Výstavu ještě doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno.

Nebudou chybět ani oblíbené ochutnávky různých druhů čokolád, s možností jejich zakoupení, u stánků společností: ChocoMe, Carla, Kamila chocolates, Italské Likéry, Kamelie – Vino z Francie, Karamel, Eva Café, Chocothérapia, Choco De lux, Nejedlý, ChocoKebab a další. Tento rok pořadatelé otevřeli dveře Čokoládového Festivalu i dalším pochoutkám, a to vaflím, perníku a bonbonům. K nevšedním kulinářským zážitkům bude také patřit čokoládové pivo.
Cukrárna Ollies v Olomouci a Ostravě

Cukrárna Ollies v Olomouci a Ostravě

Přijďte ochutnat dorty a zákusky domácí výroby a zároveň posedět v cukrárnách Ollies s příjemnou atmosférou v útulném a nekuřácké prostředí. Připraveny jsou pro vás nejen kvalitní výrobky, ale i výborná káva, domácí limonády a teplé nápoje vlastní přípravy.

Čokoládový festival v Olomouci 2019

Čokoládový festival v Olomouci 2019

Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Tak je tato olomoucká akce v Galerii Šantovka stvořena přímo pro vás!

Další aktuality

25.9.
2018
V podhůří Jeseníků vyrostou Čokoládové lázně

V podhůří Jeseníků vyrostou Čokoládové lázně

Střední Morava a Jeseníky | Gurmánská turistika
1.6.
2018
Na olomoucký Garden Food Festival přijedou gastronomické špičky

Na olomoucký Garden Food Festival přijedou gastronomické špičky

Střední Morava a Jeseníky | Gurmánská turistika