Úvod > Aktuality > V Novém Městě nad Metují se otevírá o Velikonocích turistická sezona

V Novém Městě nad Metují se otevírá o Velikonocích turistická sezona

Vydáno 12. dubna 2017 Památky
V Novém Městě nad Metují se otevře turistická sezóna 2017. Zámecká brána se pro vás otevře poprvé o Velikonocích. Prohlídky se budou konat od pátku 14. do pondělí 17. dubna 2017 vždy od 10 do 16 hodin.
Nové Město nad MetujíRenesanční zámek v Novém Městě nad Metují je vyhlášený interiéry ve stylu secese, kubismu a funkcionalismu, zahradou, na jejíchž úpravách se podílel architekt Dušan Jurkovič, a také nápady, s nimiž se jinde setkáte jen málokdy nebo nikdy. Snažil se zachovat co nejvíce historických atributů a současně zde zakomponovat nové, moderní prvky a technické zařízení (např. ústřední topení, vodovod, elektřina a telefon). Byly zde také zřízeny koupelny a instalovány dva výtahy: nákladní a osobní. Ve 20. a 30. letech 20. stol. na Jurkovičovu práci navázal rovněž schopný architekt Pavel Janák za pomoci dalších předních českých umělců, např. prof. Fr. Kysely, M. Teinitzerové a H. Johnové.

První letošní prohlídky zámku se budou konat celé velikonoční svátky, vždy od 10 do 16 hodin. Vstupné do zámku stojí 110 korun, studenti a senioři zaplatí 70 Kč.
 

Zámecké trhy a prohlídky zámecké zahrady

O týden později se v Novém Městě nad Metují můžete Nové město nad Metujítěšit na zámecké trhy, které v sobotu 22. dubna od 9:30 do 17 hodin oživí nádvoří zámku. Bude zde probíhat prodej ručně vyráběných šperků, domácích povidel, bylinných sirupů, perníčků, džemů, koření, hraček, malovaného textilu, dekorací, kávy, cukrové vaty a mnoho dalšího...

Současně se budete moci vydat na speciální komentovanou prohlídku zámecké zahrady a špýcharu! Prohlídky netradičních prostor zámeckého areálu se budou konat v průběhu dne za samostatné vstupné. Děti určitě ocení výstavu vláčků a modelové železnice na zámku.
Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Není divu, že město s pohádkovým náměstím má i most jako z pohádky. Pravda, z náměstí ho neuvidíte, protože se skrývá v zámeckých zahradách. Je dřevěný, pochází z roku 1911 a jeho autorem byl známý architekt Dušan Jurkovič, který se podílel na úpravách zámku.

Výstava vláčků na zámku Nové Město nad Metují

Výstava vláčků na zámku Nové Město nad Metují

Výstava železničních modelů, kolejišť, papírových modelů a vláčkodráhy pro nejmenší. To vše bude k vidění na zámku Nové Město nad Metují.

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.