Úvod > Aktuality > V Novém Městě nad Metují se otevírá o Velikonocích turistická sezona

V Novém Městě nad Metují se otevírá o Velikonocích turistická sezona

Vydáno 12. dubna 2017 Památky
V Novém Městě nad Metují se otevře turistická sezóna 2017. Zámecká brána se pro vás otevře poprvé o Velikonocích. Prohlídky se budou konat od pátku 14. do pondělí 17. dubna 2017 vždy od 10 do 16 hodin.
Nové Město nad MetujíRenesanční zámek v Novém Městě nad Metují je vyhlášený interiéry ve stylu secese, kubismu a funkcionalismu, zahradou, na jejíchž úpravách se podílel architekt Dušan Jurkovič, a také nápady, s nimiž se jinde setkáte jen málokdy nebo nikdy. Snažil se zachovat co nejvíce historických atributů a současně zde zakomponovat nové, moderní prvky a technické zařízení (např. ústřední topení, vodovod, elektřina a telefon). Byly zde také zřízeny koupelny a instalovány dva výtahy: nákladní a osobní. Ve 20. a 30. letech 20. stol. na Jurkovičovu práci navázal rovněž schopný architekt Pavel Janák za pomoci dalších předních českých umělců, např. prof. Fr. Kysely, M. Teinitzerové a H. Johnové.

První letošní prohlídky zámku se budou konat celé velikonoční svátky, vždy od 10 do 16 hodin. Vstupné do zámku stojí 110 korun, studenti a senioři zaplatí 70 Kč.
 

Zámecké trhy a prohlídky zámecké zahrady

O týden později se v Novém Městě nad Metují můžete Nové město nad Metujítěšit na zámecké trhy, které v sobotu 22. dubna od 9:30 do 17 hodin oživí nádvoří zámku. Bude zde probíhat prodej ručně vyráběných šperků, domácích povidel, bylinných sirupů, perníčků, džemů, koření, hraček, malovaného textilu, dekorací, kávy, cukrové vaty a mnoho dalšího...

Současně se budete moci vydat na speciální komentovanou prohlídku zámecké zahrady a špýcharu! Prohlídky netradičních prostor zámeckého areálu se budou konat v průběhu dne za samostatné vstupné. Děti určitě ocení výstavu vláčků a modelové železnice na zámku.
Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Není divu, že město s pohádkovým náměstím má i most jako z pohádky. Pravda, z náměstí ho neuvidíte, protože se skrývá v zámeckých zahradách. Je dřevěný, pochází z roku 1911 a jeho autorem byl známý architekt Dušan Jurkovič, který se podílel na úpravách zámku.

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.