Úvod > Aktuality > V Novém Městě na Moravě připravují tratě na první lednové závody

V Novém Městě na Moravě připravují tratě na první lednové závody

Vydáno 2. ledna 2016 Zimní sporty
Osmidílný Pohár IBU má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku. V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma. Až do odvolání platí zákaz vstupu na stadion a běžecké tratě. První hodiny pro veřejnost budou vypsány od 11. ledna 2016.
Osmnáct děl začalo chrlit ve Vysočina Areně technický sníh pro mezinárodní závod IBU Cup, který se uskuteční už za pár dnů v Novém  Městě na Moravě. Předpověď počasí dává naději, že teploty na Českomoravské vysočině klesnou pod mínus čtyři stupně Celsia a mrznout bude i celý příští týden až do zahájení závodů 9. a 10. ledna 2016.

Novinky slibují na lyžařské sjezdovce na Harusově kopci - v neděli 3. ledna zahajují sezonu.
Harusův kopec - Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Harusův kopec - Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování.

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě, to není jen běžecké lyžování a tradiční zimní závody. Centrum města bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu a nabízí několik zajímavých památek a domů k nahlédnutí.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Světový pohár v biatlonu 2018 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu 2018 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu se v roce 2018 vrací do Nového Města na Moravě. Poprvé se tu Světový pohár v biatlonu uskutečnil v roce 2012 a o rok později areál úspěšně hostil mistrovství světa.