Úvod > Aktuality > V neděli se bude tančit. Všude.

V neděli se bude tančit. Všude.

Vydáno 26. dubna 2018 Kultura
Mezinárodní den tance, který se celosvětově slaví 29. dubna, rozhýbe tuto eděli řadu míst v České republice. Den narození velkého tanečního reformátora Jeana - Georgese Noverrea se stal příležitostí oslavit tanec. A byla by škoda jí nevyužít, Den, kdy se bude tančit všude, přinese jako vždy skvělý a bohatý program.
Den tance PrahaV Praze budou oslavy probíhat hned na několika místech. Program před Výstavištěm v Holešovicích, který připravilo studio Alta, uvede v 15 hodin Vanda Hybnerová. Čekají vás taneční ukázky nejlepších tanečních inscenací roku 2018 nebo např. prezentace seniorských dílen divadla Ponec. Taneční Sector nabízí řadu tanečních workshopů zaměřených převážně na africké tance. Skupina Swing Busters předvede ukázkové lekce tance Lindy Hop a v 17:15 zahájí tančírnu v pasáži U Nováků (atrium u vstupu do divadla ABC).

FlamencoFlamenco pro všechny je název programu Mezinárodního dne tance 2018 v Brně před Moravskou galerií. Od 15 hodin přinese ukázky řady tanců, kromě flamenca třeba tradičního indického tance nebo rumby. Ukázky tanců z nejrůznějších regionů Slovácka, které zatančí členové Slováckého krúžku
během svého průvodu městem roztančí v Brně Hlavní nádraží, Denisovy sady (u obelisku) nebo Náměstí Svobody. Průvod vyjde ve 14 hodin z 5. nástupiště na hlavním nádraží A ani v Brně nebude chybět swing – Taneční studio Stolárna nabídne workshopy pro začátečníky i pokročilé.

Kopřivnici zahájí program v 10 hodin Postupová taneční soutěž Světlo orientu 2018 a následovat bude Pohárová soutěž Dance Fest Kopr 2018. Taneční vystoupení, ukázky nejrůznějších tanců, workshopy a tančírny budou probíhat i na mnoha dalších místech v republice. V Liberci, Tachově, Blatné, Jablonné nad Orlicí, Ivančicích, Frýdku-Místku, Lanškrouně, Karviné, Mnichově Hradišti, Litoměřicích nebo Zlivu. Podrobný program na všech místech naleznete v taneční mapě
na webu danceday.cz.

Den tance PrahaI letos je pojítkem programu na všech místech společný tanec flashmob, jehož choreografii se může každý, kdo chce slavit Mezinárodní den tance tancem naučit podle instruktážního videa (naleznete na youtube, stačí zadat "Mezinárodní den tance 2018 - tutorial flashmobu"). Při tvorbě letošního flashmobu spojili své síly tanečníci Lenka Fučíková a Mirek Kosík a členové hudební skupiny Poletíme? Vojtěch Konečný, Vít Kraváček, Ondřej Hájek a Michal Jež. Výsledek je nabitý energií, kombinuje prvky lidového tance ale i moderních tanečních stylů, konkrétně street dance. Jak to bude v roztančených ulicích a parcích vypadat se můžete podívat ve videu, ve kterém flashmob tančí členové Vojenského uměleckého souboru Ondráš. V Praze se bude flashmob tančit v 15:30 před Výstavištěm, v Brně v 15:00 na Moravském náměstí, chybět nebude ani v programu dalších měst.
Tančírna - taneční studio v Praze

Tančírna - taneční studio v Praze

Tančírna – škola tance Petra Čadka. Nově otevřené exklusivní taneční studio s krásným moderním zázemím a profesionálními lektory na té nejvyšší úrovni.

Tančírna v Račím údolí - perla Rychlebských hor

Tančírna v Račím údolí - perla Rychlebských hor

Přímo pod Čertovými kazatelnami stojí nově zrekonstruovaná tančírna s názvem Georgshalle, v minulosti velice oblíbené místo pro nejrůznější oslavy, plesy či bály. Nyní Tančírna slouží jako zázemí pro turisty a prezentuje Rychlebské hory jako celek.

První trutnovská tančírna - přijďte oprášit standardní i latinskoamerické tance

První trutnovská tančírna - přijďte oprášit standardní i latinskoamerické tance

Od září do května si můžete každou sudou sobotu přijít zatančit do První trutnovské tančírny. Nezáleží na tom, jak dobře umíte tančit, ale na tom, abyste si tanec užili.

Taneční sdružení Relax - výuka tance z různých koutů světa v Kopřivnici

Taneční sdružení Relax - výuka tance z různých koutů světa v Kopřivnici

Chcete se pobavit tancem a nemáte partnera? Přijďte na kurzy Tanečního sdružení Relax v Kopřivnici. Po celý rok se zde vyučujíe různé sólové taneční formy několika pokročilostí, pro širokou veřejnost bez rozdílu věku.

Taneční škola Takt v Liberci - streetové tance pro všechny

Taneční škola Takt v Liberci - streetové tance pro všechny

Takt Liberec je velmi úspěšná taneční škola zabývající se streetovým tancováním. Naučíte se zde Disco Dance, Hip Hop, Modern a contemporary dance.

Studio orientálního tance Maya

Studio orientálního tance Maya

Studio zaměřené na orientální tanec MAYA v Brně pořádá kurzy břišního, indického a arabskošpanělského tance pro ženy bez rozdílu věku a postavy. Tanec je vhodný i pro těhotné ženy. Oblíbené jsou i semináře či několikadenní pobyty s intenzivní výukou břišního tance.

Studio Alta - multikulturní centrum v Holešovicích

Studio Alta - multikulturní centrum v Holešovicích

Studio Alta je multikulturní centrum a tvůrčí hub se zaměřením na současný tanec. Ve čtyřech industriálních halách v Holešovicích se nachází divadlo, dvě zkušebny pro umělecký výzkum a tvořivé workshopy, ateliéry i sdílené kanceláře.

Ohnivé flamenco v Ostravě

Ohnivé flamenco v Ostravě

Historie flamenca sahá na počátek 18. století. Naučte se tančit andaluské Flamenco v Ostravě.

Fiesta Dance v Ostravě - kurzy tance pro každého

Fiesta Dance v Ostravě - kurzy tance pro každého

Taneční studio Fiesta Dance je ostravským tanečním centrem zaměřeným na taneční a pohybové aktivity umožňující obohatit váš životní styl, napomoci harmonii těla a duše, nebo se prostě pobavit a protáhnout tělo.

Divadlo Ponec na Žižkově

Divadlo Ponec na Žižkově

Otevřený prostor pro nezávislou uměleckou tvorbu zaměřenou prioritně na současný tanec a pohybové divadlo.

Dance Perfect Praha - místo, kde vás naučí tančit

Dance Perfect Praha - místo, kde vás naučí tančit

Taneční studio DANCE PERFECT to jsou 3 taneční sály na Národní třídě 25, palác Metro, Praha 1. Nabízí taneční kursy pro děti, mládež a dospělé. Vše v plně vybavených a klimatizovaných zrcadlových sálech s kompletním sociálním zázemím, recepcí a barem. Disponuje týmem těch nejlepších lektorů!

Denisovy sady - oáza klidu v centru Brna

Denisovy sady - oáza klidu v centru Brna

Denisovy sady jsou jedním z nejoblíbenějších míst v Brně. Najdete zde rozjímající jednotlivce, učící se studenty, veselé děti, zamilované dvojice. Místo je v centru Brna a každý obyvatel i turista do něj rád zavítá.