Úvod > Aktuality > V Kolíně se znovu otevřela galerie moderního umění Divo Institute

V Kolíně se znovu otevřela galerie moderního umění Divo Institute

Vydáno 17. ledna 2016 Kultura
Po více než roční rekonstrukci se v kolínské vile, v ulici Na Petříně, otevřela galerie moderního umění Divo Institute, kterou založil švýcarský výtvarník a performer Mark Paul Divo. Prostor bude sloužit k prezentaci děl známých současných umělců i pro podporu mladých českých výtvarníků.
Divo Institute.jpgKolínská galerie současného umění v historické vile v ulici Na Petříně je po generální rekonstrukci znovu otevřena veřejnosti. Prostor slouží k prezentaci děl známých současných umělců i pro podporu mladých českých výtvarníků.

Divo Institute nyní zahájil projekt Potkali se u Kolína, jehož název odkazuje k animovanému seriálu. Umělci se v něm snaží spojovat věci, které k sobě tak úplně nepatří. Projekt potrvá čtyři měsíce, mimo to bude v prostoru galerie každý měsíc jiná výstava. Jako první svá díla vystavuje známý český sochař a vysokoškolský pedagog Kurt Gebauer a vizuální umělkyně Veronika Drahotová. Očekávat lze letos také sérii výstav k oslavě stého výročí dadaismu, k němuž má zakladatel institutu a pořadatel dada festivalů Mark Divo velmi blízko.

Expozice budou do dubna 2016 přístupné hlavně o víkendech, měly by se zde konat také různé happeningy a koncerty. V budoucnu bude centrum přístupné denně, volný čas zde bude možné trávit i v malé kavárně nebo na zahradě.
Divo Institute - galerie moderního umění v Kolíně

Divo Institute - galerie moderního umění v Kolíně

Kolínská galerie současného umění Divo Institute se nachází v historické vile, v ulici Na Petříně. Prostor slouží k prezentaci děl známých současných umělců i pro podporu mladých českých výtvarníků.