Úvod > Aktuality > V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

Vydáno 26. září 2017 Životní styl
V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 30. září. a 1. října konají Slavnosti brambor, které jsou ideálním cílem pro rodiny s dětmi. Čeká tady na ně speciální bramborová šifrovací hra, dětský bramborový koutek, projížďky na koních, pečení brambor v ohni a v okolí spousta výletních atrakcí.
Slavnosti bramborBramborový tatarák, bramborové lokše se sádlem nebo pečené zámecké brambůrky – to je pouhý výběr několika dobrot, které ochutnáte na druhých Slavnostech bramborBystřici nad Pernštejnem.

K zakoupení budou brambory z letošní sklizně, farmářské produkty i domácí mošt. Pro návštěvníky je už uvařena i várka speciálního bramborového piva značky Mittrowsky, které momentálně zraje v tancích.

K vidění bude kuchařská show, regionální farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, workshopy, ukázka tradičních řemesel nebo kování koní. Zábavu si v centru najdou i děti, které se mohou zúčastnit bramborové olympiády, rukodělné dílny, loutkového divadla a dalších atrakcí.

Zajímavé informace se návštěvníci dozvědí i na besedě s odborníky, kteří prozradí, jaké odlišnosti mají jednotlivé druhy brambor při kuchyňské úpravě. Chybět nebudou ani rady, jak brambory pěstovat, nakoupit a uskladnit, či výstavka netradičních brambor.

Během dne návštěvníci na pódiu uvidí profesionální kuchaře připravovat netradiční pokrmy z hlavní plodiny dne. Sami pak na závěr ochutnají výsledek a odnesou si domů pár zajímavých receptů.
Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Na farmě Eden, která vznikla v září 2012, se chová skot, prasata, kozy a ovce, pěstují se brambory, je zde v provozu i jízdárna pro veřejnost.

Slavnosti brambor Bystřice nad Pernštejnem 2018

Slavnosti brambor Bystřice nad Pernštejnem 2018

Bramborové speciality, soutěže, degustace a k tomu všemu bramborové pivo. Nejen to jsou Slavnosti brambor. Na Slavnostech brambor bude také zahájen letošní prodej brambor Farmy Eden.

Další aktuality

31.5.
2017
Veteráni mají v neděli sraz v Třešti

Veteráni mají v neděli sraz v Třešti

Vysočina | Životní styl
17.5.
2017
Zámek v Náměšti bude slavit svatbu

Zámek v Náměšti bude slavit svatbu

Vysočina | Životní styl