Úvod > Aktuality > V areálu Obří sud Javorník v Jeřmanicích se lyžuje

V areálu Obří sud Javorník v Jeřmanicích se lyžuje

Vydáno 8. ledna 2017 Zimní sporty
Areál Obří sud Javorník v Jeřmanicích na Liberecku zahájil lyžařskou sezónu! Jako každý rok se i tento můžete svézt koňským povozem od horní stanice lanovky do restaurace Obří sud, a to od 7. 1. a 8. 1. v čase 11:30-16:30.
LyžováníNa kopci Javorníku nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem nachází všesportovní areál Obří sud. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití. Areál se nachází v nadmořské výšce cca 650 m n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd.

Mdrá sjezdová trať o délce 900 m, snowpark pro lyžaře a snowboardisty a dětská sjezdovka s provázkovým vlekem jsou v plném provozu. Sjezdové tratě jsou technicky zasněžovány a nabízejí i noční lyžování.

Obří sud - sjezdovkaNechybí ani doplňkové služby, jako je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení nebo občerstvení. Dostupnost areálu je příjemná, buď MHD Liberec, nebo autem s možností parkování v areálu s kapacitou cca 160 parkovacích míst.

Na vrcholu Javorníku stávala více než 50 let zajímavá atrakce - restaurace Obří sud a v roce 1924 zde byla postavena i rozhledna. Obě stavby však bohužel časem vzaly za své. Až konečně v létě 2011 byl  po 37 letech opět postaven kdysi tak oblíbený Obří sud. Jedná se o nepřímou repliku původního sudu. Uvnitř Obřího sudu je restaurace a penzion.
Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Areál Obří sud Javorník v Jeřmanicích na Liberecku nabízí ojedinělé aktivity pro celý rok, a to adrenalinové sporty v rámci odděleného parku (snowpark, skipark a tratě pro skicross, bicross, skatecross) i travní lyžování.

Další aktuality

10.2.
2017
Jizerská 50 se letos pojede popadesáté!

Jizerská 50 se letos pojede popadesáté!

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
19.1.
2017
Zdolejte Jizerské tisícovky na běžkách

Zdolejte Jizerské tisícovky na běžkách

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty