Úvod > Aktuality > Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň

Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň

Vydáno 16. ledna 2016 Památky
Letošní zima je víc než promněnlivá, avšak má to i své výhody - například na zámku Loučeň se můžete i v tomto ročním období proplétat místními labyrinty a také vyrazit na prohlídkovou trasu s knížetem, kněžnou, nebo jejich komorníkem, nadlesním, či dokonce s Bílou paní.
LoučeňJedenáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, a navíc v  historickém anglickém parku. To je labyrintárium Loučeň, místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Labyrinty jsou navíc na Loučeni otevřeny po celou zimu, a to za sníženou cenu 50 Kč.

Navštívit však můžete nejen rozlehlý park s labyrinty, ale i samotný zámek. Zámek Loučeň je totiž otevřen celoročně a jako jediný v České republice věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů, kteří zde žili od počátku 19. století. V zimních měsících se prohlídky konají pouze o víkendech. Zámecký areál je v lednu, únoru a březnu otevřen od 10 do 17 hodin. Vstupné je 120 Kč (park + zámek) a 50 Kč (pouze park).
Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.