Úvod > Aktuality > Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Vydáno 7. prosince 2016 Příroda
V sobotu 10. prosince se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční předvánoční akce Strojení stromečků v zoo spojená se zpíváním koled u živého betléma, zdobením perníčků a nadílkou pro děti i pro zvířata.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosahProgram Strojení stromečků začne v 10 hodin u expozice Na statku, kde najdete i živý betlém. U něj si společně zazpíváte koledy s Hitrádiem Orion. Děti se mohou těšit na živá zvířata a samozřejmě i na malou nadílku. Pro zahřátí se bude podávat teplý vánoční punč (nealkoholický). Po zpívání mohou zájemci nadělit dobroty zvířatům žijícím volně v areálu zoo - přinesenými ozdobami bude možné nazdobit vybrané stromečky v okolí expozice s domácími zvířaty.

Ozdoby doporučujeme vyrobit předem, nejlépe z ovoce a zeleniny, např. jablko na šňůrce, korálky z jeřabin či šípků, vhodná je i lojová koule či kelímek s lojem a zrním. Na ozdobách si v tomto období pochutnají zejména různé druhy ptáků, veverky či srnky.

Program bude pokračovat ve výukovém centru ostravské zoo, kde se mezi 11. a 13. hodinou uskuteční vánoční aktivity s vůní medu připravené členy Základní organizace Českého svazu včelařů Vřesina. Děti si zde budou moci nazdobit medové perníčky a chybět nebude ani prezentace včelařských produktů a výrobků z nich.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady.

Další aktuality

24.8.
2017
V ostravské zoo proběhne oblíbený Den pro antilopu Derbyho

V ostravské zoo proběhne oblíbený Den pro antilopu Derbyho

Severní Morava a Slezsko | Příroda
10.7.
2017
Malému slonímu samečkovi z Ostravy se daří dobře

Malému slonímu samečkovi z Ostravy se daří dobře

Severní Morava a Slezsko | Příroda