Úvod > Aktuality > Unikátní bonsaje budou zdobit pražskou botanickou zahradu v Tróji

Unikátní bonsaje budou zdobit pražskou botanickou zahradu v Tróji

Vydáno 19. května 2017 Příroda
Víte, že nejstarší sbírkou bonsají v České republice se může pochlubit botanická zahrada v Troji? Tradiční výstava bonsají začíná v botanické zahradě již tento pátek 19. května a potrvá do 28. května 2017. Japonskou zahradu zaplní desítky exponátů od českých i zahraničních pěstitelů. Pro návštěvníky je tentokrát opravdu připraven velmi bohatý program - japonské sushi, skládání origami, tvorba ikeban, divadlo, bubnová show a mnoho dalšího.

BonsajeJaponská zahrada Botanické zahrady hl. města Prahy v Tróji je místo relaxaci a meditaci zaslíbené. Pravidelně se rok co rok stává dějištěm výstavy bonsají a jinak tomu není ani letos. Na Mezinárodní výstavě uvidíte nejen tradiční bonsaje. Spolu s více než osmdesáti bonsajemi budou v letošním roce vystavovány také ozdobné kameny suiseky. Ty symbolizující přírodní scenérie, často hory a pohoří, nebo různé přírodní objekty. Návštěvníci najdou u každé bonsaje životopis udávající její původ, vývoj a zajímavosti jejího vzniku.

Ani v letošním roce nebude chybět oblíbené večerní provázení výstavou, během něhož
se návštěvníci dozvědí zajímavosti o tvorbě Japonských zahrad a původu umění tvarování dřevin a mnoho dalšího. Na tyto speciální prohlídky je nutná rezervace předem. Zájemci
se mohou hlásit již nyní na email: eva.novozamska@botanicka.cz.

Víkendový program nabídne návštěvníkům ochutnávky japonského sushi, vyzkouší si skládání origami, shlédnou ukázky cvičení taiji a děti pobaví živá socha či veselý chůdař. Dne 20. května proběhne ukázka tvorby květinové ikebany, představí se Divadlo kjógenu Brno, k dispozici bude dílna výroby štětců z bambusu a psaní japonské kaligrafie. V neděli 21. května nebude chybět pravý čajový obřad a bubnová show. Druhý bonsajový víkend bude patřit zejména přednáškám. V sobotu 27. května představí Václav Kučera tradiční japonská řemesla. Od 18:00 proběhne soiré s poezií Ivo Hucla s hudbou Marcela Bárty (saxofon) a Jana Chalupy (bicí). V neděli 28. května výstavu zakončí ukázka tvarování bonsají následovaná přednáškou Svátky a slavnosti v císařském Kjótu. Po oba víkendy nabídne osvěžení čajovna U Cesty.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.