Úvod > Aktuality > Udělejte si rodinný výlet do Plzně

Udělejte si rodinný výlet do Plzně

Vydáno 21. dubna 2017 Zážitky
Jarní Plzeň láká k návštěvě množstvím atraktivních cílů, akcí a událostí, které jinde v republice nenajdete a které budou bavit všechny členy rodiny. V plzeňské zoologické a botanické zahradě začala hlavní sezóna, takže je otevřená denně od 8 hodin do 19 hodin. Zdejšími obdivovanými celebritami jsou nosorožec Růženka a lvíče Amira, ale za pozornost určitě stojí desítky dalších starousedlíků i nově narozených obyvatel zoo. A stejně tak obří modely prehistorických ještěrů v sousedním DinoParku.
Děti v PlzniNa počest začátku cyklistické sezony se v Plzni v neděli 23. dubna koná Cykloden, takže hurá do sedla a pořádně šlápněte do pedálů! Ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích, Papírně a Štruncových sadech čekají na malé i velké cyklisty stopovačka, cyklodílna, jízda zručnosti, cykloprohlídky po nových stezkách, jízda na dráze Pumptrack a pro nejmenší skákací hrad...

Dáváte-li přednost běhu v přírodě, vydejte se 22. dubna na Půlmaraton Plzeňského kraje. Kdo si netroufne na půlmaraton, může startovat v krajské pětce nebo desítce a děti si zasoutěží v rámci dětských běhů. Anebo máte radši kolotoče, houpačky, střelnice... Předposlední dubnový víkend (22.–23. 4.) provoní okolí doubraveckého kostelíka sv. Jiří a přilehlý park cukrová vata. Tradičně se zde koná Doubravecká pouť U Jiřího se spoustou atrakcí a stánků s občerstvením.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

DinoPark Plzeň - pravěk na dosah

DinoPark Plzeň - pravěk na dosah

Unikátní zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina a dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Další aktuality

17.5.
2018
West Park v Plzni láká na život na Divokém západě

West Park v Plzni láká na život na Divokém západě

Plzeňsko a Český les | Zážitky
29.4.
2018
Slavnosti svobody 2018 v Plzni: velkolepé oslavy osvobození

Slavnosti svobody 2018 v Plzni: velkolepé oslavy osvobození

Plzeňsko a Český les | Zážitky