Úvod > Aktuality > Tři malé podzimní výlety za miniaturami

Tři malé podzimní výlety za miniaturami

Vydáno 10. listopadu 2017 Zážitky
Možná jste už procestovali všechny hrady a zámky, ale rozhodně jste jich nespatřili najednou tolik, kolik nabízejí parky miniatur. V Česku jich najdete několik a portál Kudy z nudy vás zve na podzimní procházku plnou objevů. Pospěšte si, někde na konci listopadu zavírají!
Mariánské Lázně patří k nejkrásnějším městům Česka. Vedle parků a kolonád, lázeňských pavilonů, kaváren, rozhledny Hamelika či Zpívající fontány patří k nejnavštěvovanějším místům unikátní park miniatur Boheminium.
 

Miniatury, pohádky a stavebnice Merkur

Boheminiu objevíte zhruba šedesát dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celého Česka, zasazených v upravených zákoutích rozlehlého parku. Čeká na vás například hrad Karlštejn, Ještěd s vysílačem, zámek Červená Lhota, miniaturní železnice a další překvapení. Park je otevřený denně od 10 do 18 hodin, jen v případě nepříznivých klimatických podmínek je zavřeno. Letošní chloubou - novým exponátem - je model hradu Loket.
 

Svět miniatur Miniuni v Ostravě

Na druhém konci republiky můžete navštívit areál Miniuni v Ostravě, kde mají denně kromě pondělí otevřeno až do konce prosince od 10 do 16 hodin. Svět miniatur najdete v centru města v areálu Výstaviště Černá louka. Hlavními lákadly jsou Eiffelova věž a sedm divů světa, ale kromě více než třiceti modelů významných evropských staveb se můžete těšit i na jiné zajímavosti.

Dobrou zprávou je, že po celý listopad 2017 platí, že je do areálu jednotné vstupné za 40 korun.
 

Za pohádkami a miniaturami na zámek Berchtold

Mini BerchtoldMiniatury hradů, zámků a dalších historických objektů (ale také nejrůznější skřítky, čerty a strašidla i s perníkovou chaloupkou) objevíte u Zámeckého hotelu Berchtold v Kunicích u Prahy. Není to jen hotel, ale také oblíbený cíl sportovních nadšenců a rodin s dětmi, na které v zámeckém parku čeká Dětský rájněkolika desítkami miniatur českých hradů a zámků. Podobně jako v Mariánkách je tu zámek Červená Lhota s rybníčkem, Trosky, Karlštejn, zámek Orlík, hora Říp, rozhledna Tanečnice nebo pomník Horymírova koně Šemíka z Neumětel. Kromě toho můžete navštívit minizoo, pohádkovou zemi plnou skřítků, strašidýlek a víl Vítězslavy Klimtové nebo podzemní peklo s čerty. Areál je přístupný celoročně a denně, počítejte jen s tím, že od listopadu do března mohou být některé exponáty v dětském ráji zazimované. Určitě vás potěší také zdejší mini zoo, kde se mohou děti seznámit s domácími zvířaty jako jsou husy, labutě, několik druhů holoubků, zakrslé holandské kozičky. V ohradě jsou průhledy pro malé děti, abyste je nemuseli zvedat.
Muzeum miniatur v Praze

Muzeum miniatur v Praze

Nedaleko Strahovského kláštera v Praze najdete Muzeum miniatur s díly vytvořenými Sibiřanem Anatolijem Koněnkem. Podstatná část Koněnkovy práce je věnována miniaturním obrazům. Muzeum vystavuje předměty malované i vyřezávané. Najdete zde také nejmenší knihu světa podle Guinnessovy knihy rekordů.

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold a jeho přilehlé zahrady s řadou originálních miniatur a jedinečnou parkovou architekturou je vhodným výletním místem pro rodiny s dětmi.

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

V centru Ostravy, vedle areálu Výstaviště Černá louka, naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko Miniuni nadchne děti i dospělé. Kde jinde byste měli jako na dlani 34 modelů významných budov evropských měst a 7 divů světa.

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.