Úvod > Aktuality > Tři králové oživí v neděli pražské ulice

Tři králové oživí v neděli pražské ulice

Vydáno 30. prosince 2015 Kultura
Tři králové vyjedou v Praze v neděli 3. ledna v 14:00 na velbloudech z Josefské ulice a budou pokračovat přes Karlův most, Karlovu ulici a Malé náměstí k živému betlému na Staroměstském náměstí.
Tři královéV Praze Tři králové nesmí chybět - tradiční průvod se koná už po 21. Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu. 

Průvod v čele s třemi králi na velbloudech vyrazí ve 14.30 hodin z Josefské ulice a bude pokračovat přes Karlův most, Karlovu ulici a Malé náměstí k živému betlému na Staroměstském náměstí, kde podle biblické legendy předají své dary nově narozenému Ježíškovi. Tři králové poté přednesou lidem své poselství.

Děti se budou moci vyfotit na velbloudech, dospělé, zaujme Rybova Česká mše vánoční v podání sboru a orchestru při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Průvodu Tří králů bude předcházet bohoslužba slova v kostele sv. Tomáše v Praze 1. Kardinál Dominik Duka při ní udělí své požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky.
Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody Českých králů – přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském.

Loreta Dientzenhoferů: Příběh loretánského průčelí

Loreta Dientzenhoferů: Příběh loretánského průčelí

Ve spolupráci s předními odborníky na barokní architekturu i památkáři bude prezentován “příběh průčelí” v průběhu 17. a 18. století. Návštěvníci uvidí, jak se architektura Lorety proměňovala, přibývaly kaple a měnila se podoba průčelní budovy.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Loreta Praha - Loretánské zvonky lákají na návštěvu pražské Lorety

Loreta Praha - Loretánské zvonky lákají na návštěvu pražské Lorety

V Praze na Hradčanech se již více než 300 let nachází pozoruhodný areál Lorety sestávající z ambitů, barokního kostela Narození Páně, Svaté chýše a věže s hodinami a světoznámou zvonkohrou.

Průvod Tří králů v Praze 2017

Průvod Tří králů v Praze 2017

Srdečně vás zveme 6. ledna 2017 do Prahy, kde pojedou opět Tři králové.