Úvod > Aktuality > 50 tipů z celého Česka... aneb, jak si užít třetí adventní víkend

50 tipů z celého Česka... aneb, jak si užít třetí adventní víkend

Vydáno 5. prosince 2016 Zážitky
Tipy na akce od pátku 9. 12. do neděle 11. 12. Užijte si výlety za poznáním, aktuální výstavy, výlety s dětmi, vánoční jarmarky, adventní programy, výstavy betlémů, inspiraci pro zimní výlety, akce na hradech a zámcích a především skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.
Vánoční trhy Brno 2016

Vánoční trhy Brno 2016

Hlavní moravská metropole Brno se již tradičně těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete.

Adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel

Adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel

Museum Fotoateliér Seidel nabídne o víkendu adventní fotografování, kterého každoročně využívají desítky lidí toužících po originální novoročence. Jen dva víkendy v roce máte možnost vytvořit si péefky, které nikde jinde nedostanete.

Advent na vodárenské věži České Budějovice

Advent na vodárenské věži České Budějovice

V nadcházejícím čase adventním se každou neděli od 13 do 16 hodin opět otevře Vodárenská věž v areálu společnosti ČEVAK a.s. na Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky této technické památky okořeněné vánoční atmosférou.

Advent na statku ve Zbečně

Advent na statku ve Zbečně

Hamousův statek ve Zbečně. Zimní provoz stavení s řemeslníky: 26. a 27. listopadu, 3., 4., 10., 11., 17. a 18. prosince 2016.

51+ Nejkrásnější české knihy roku 2015

51+ Nejkrásnější české knihy roku 2015

Publikace, které se v konkurenci 202 knih probojovaly do užšího výběru 51. ročníku soutěže o nejkrásnější české knihy roku, budou v knihovně Moravské galerie vystaveny spolu s oceněnými tituly.

Výstava Czech Press Photo 2016

Výstava Czech Press Photo 2016

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 22. ročníku soutěže Czech Press Photo představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice 460 fotografií a videí od 100 autorů.

Kluziště Vodova v Brně

Kluziště Vodova v Brně

Sportovní hala Vodova je sportovně kulturní a kongresové centrum v Brně. Od konce listopadu do konce března zde probíhá veřejné bruslení s nejdelšími bloky bruslení v Brně. Největší otevřená umělá lední plocha pod širým nebem na Moravě.

Předvánoční nálada v ZOO Ohrada

Předvánoční nálada v ZOO Ohrada

Nalaďte se vánočně díky akcím zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Připravený je pro vás mikulášský průvod a Štědrý den v zoo. V prosinci si také můžete užít svátečně nazdobenou zoo.

Vánoce na Veselém Kopci 2016

Vánoce na Veselém Kopci 2016

Výstava ve všech objektech přibližující lidové zvyky, dárky, ozdoby, pečivo. Každý den ukázky výroby vánočních předmětů, o víkendech kulturní program.

Obzvláště vypečené Vánoce v Klášterech Český Krumlov

Obzvláště vypečené Vánoce v Klášterech Český Krumlov

Adventní program v Klášterech Český Krumlov se letos nese v duchu výstavy Císařův pekař - Pekařův císař. Navštívit můžete řemeslný trh Ten umí to a ten zas tohle, tajemnou hru pro děti i dospělé Po stopách Golema, shlédnout kláštery v rámci vánočních komentovaných prohlídek a poslechnout si koledy.

Lidové Vánoce v Polabí 2016

Lidové Vánoce v Polabí 2016

V areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.

Vánoční výstava ve stálé expozici betlémů v Třešti

Vánoční výstava ve stálé expozici betlémů v Třešti

V sobotu 3.prosince 2016 se otevře letošní výstava betlémů ve stálé expozici betlémů v Schumpeterově domě. Tradiční výstavu připravují pořadatelé již po dvacáté. Na výstavě si budete moci zakoupit vánoční ozdoby, perníčky a jiné dárečky pod vánoční stromeček. Přístupná bude až do 2. února 2017.

Chebské vánoční trhy

Chebské vánoční trhy

Těšit se můžete na volně přístupné ledové kluziště, tržiště s desítkami dřevěných stánků s vánočním zbožím a občerstvením, Ježíškova dílna a akce pro děti, krásně nazdobený strom i celé náměstí nebo bohatý doprovodný program.

Vánoční trhy v Pardubicích

Vánoční trhy v Pardubicích

I letos o adventu se konají na Pernštýnském náměstí v Pardubicích tradiční Vánoční trhy. Návštěvníci budou moci vybírat ze širokého sortimentu vánočního zboží stánkových prodejců, připraveno bude občerstvení, atrakce pro děti, Ježíškova pošta, živý betlém se zvířátky a mnoho dalšího.

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května v pátek 9.12 a skončí v pátek 23.12.2016. Otevřeno bude od 9:00 do 18:00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15:00 hodin.

Výstava

Výstava "Já ozdoba"

Přijměte pozvání do světa vánočních ozdob a staňte se jednou z nich. Přáli jste si někdy stát se vánoční ozdobou? Nebo alespoň vidět na vlastní oči, jak tento křehký symbol Vánoc vzniká? Teď si to budete moci dokonce na vlastní kůži vyzkoušet.

3D Vánoce v iQlandii

3D Vánoce v iQlandii

Chcete být o Vánocích originální? Namalujte si ozdobu na vánoční stromeček unikátním 3D perem. Díky této technologii se vám třeba vánoční hvězda zhmotní rovnou pod rukama!

Adventní prohlídky centra Plzně

Adventní prohlídky centra Plzně

Zkušený průvodce vás seznámí s historií Vánoc, tradičním slavením adventu a některými vánočními zvyky a tradicemi, které v dnešní hektické době pomalu zapomínáme. Prohlídky začínají v sobotu 3. prosince a budou se konat každou sobotu a neděli od 17:30 hodin až do 18. prosince.

Andělské neděle v Litomyšli

Andělské neděle v Litomyšli

Andělé se na návrší vrátili. Své „doma“ mají v nově rekonstruovaném chrámu Nalezení svatého Kříže – nejen v expozici Andělé na návrší, v dětském programu Vzhůru k andělům, ale i na Andělské vyhlídce. Anděle potkáte i na ulici – nevěříte? Přijďte se podívat na některou z Andělských adventních nedělí.

Zimní prohlídky na hradě Loket

Zimní prohlídky na hradě Loket

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva.

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Galerie Mariette sídlící v předzámčí zámku Vizovice otevřela svou každoroční Vánoční výstavu a široké veřejnosti prezentuje ve dvou výstavních sálech um tradiční české výroby foukaných skleněných vánočních ozdob. Výstavu můžete navštívit do 23. prosince.

Mikulov s vůní svařeného vína - zimní prohlídky města

Mikulov s vůní svařeného vína - zimní prohlídky města

Přijďte si vychutnat zimní atmosféru starobylého Mikulova při hodinové prohlídce města se šálkem svařeného vína. Za doprovodu místních průvodců se seznámíte s historií města, podíváte se do zámeckého sklepení s obřím sudem nebo do židovské čtvrti. Zima vám určitě nebude.

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Hrad Karlštejn je otevřený i v zimní sezóně. Navštívit jej můžete každý víkend od 10:00 do 15:00 hodin.

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Otevřeno vždy o víkendech v časech od 10,00 - 15,00 hodin. Prohlídkový okruh: Gotické paláce 80 minut.

Chebský hrad - zimní prohlídky

Chebský hrad - zimní prohlídky

Brána Chebského hradu se nezavírá ani v zimním období. Od 1. listopadu až do konce břena je v rámci zimního návštěvnického režimu přístupný. Uvidíte rozlehlé hradní nádvoří, torzo románského paláce a barokní pevnostní val, z něhož se nabízí velmi pěkný pohled na část města a blízké okolí.

Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Celoročním provozem se již šestou zimní sezonu pyšní Hradní muzeum v Českém Krumlově. Milovníci historie a kulturního dědictví mohou strávit příjemné a zároveň poučné chvíle v prostorách nejstarší dochované části krumlovské rezidence, v tzv. Hrádku s věží na II. zámeckém nádvoří.

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů.

Ladova zima - Muzeum regionu Valašsko

Ladova zima - Muzeum regionu Valašsko

Za sněhem a vánoční atmosférou našich předků zavítejte na výstavu s obrázky Josefa Lady.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Olomoucké Vánoce 2016

Olomoucké Vánoce 2016

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města - hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem najdete v Olomouci.

Advent v Písku 2016

Advent v Písku 2016

Bohatý kulturní program pro celou rodinu vycházející z lidových obyčejů, které se v našem kraji konají v adventním čase od pradávna.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově (1)

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou a příjezdem Bílé paní.

Znojemský advent 2016

Znojemský advent 2016

Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.

Dětský vánoční jarmark na hradě Šternberk (3)

Dětský vánoční jarmark na hradě Šternberk

Vrcholem adventu na hradě Šternberk bude tradiční dětský jarmark, který se uskuteční v sobotu 10. 12. 2016. Začátek je naplánován na 10 hodin a připraveny budou tvořivé dílničky pro malé i velké a samozřejmě i prohlídky vánočně vyzdobeného hradu.

Vánoce na zámku v Kravařích

Vánoce na zámku v Kravařích

Tradiční řemeslný jarmark na zámku v Kravařích

Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě

Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě

Vánoční dárky z dílny lidových výrobců, koledování, obchůzky lucek a čertů, draní peří, nabídka vánočních pokrmů. Akce se koná v areálech Dřevěného městečka a Valašské dědiny. Uvidíte oživené expozice ve Valašské dědině.

Vánoční jarmark na zámku Slatiňany

Vánoční jarmark na zámku Slatiňany

I letos se koná vánoční jarmark v prostorách nádvoří a kuchyně slatiňanského zámku. Těšit se můžete 10. prosince na velký vánoční strom v nádvoří, možnost nákupu vánočních dárků, sladkých i slaných dobrot, několik hudebních vystoupení i prohlídku vánočně vyzdobených zámeckých pokojů.

Turnovské vánoční trhy

Turnovské vánoční trhy

Letos již XVIII. ročník vánočních trhů s prodejem tradičního zboží. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, prodej řemeslných výrobků, vánočních dekorací, občerstvení...

Krampus peklo v Chomutově

Krampus peklo v Chomutově

Přibližně 17 Krampusáků uteklo ze spárů pekelných a potkat je můžete 10. prosince od 16 hodin v atriu městské knihovny.

Krampus Show 2016 v Kaplici

Krampus Show 2016 v Kaplici

Přehlídku masek démonických stvoření budících respekt a hrůzu – Krampus Show – chystají pořadatelé v Kaplici na sobotu 10. prosince. Kapličtí letos nabídnou propracovanější program než doposud, inovace v produkci, atraktivní hudební vystoupení i pódiovou show či komfortní parkování pro účastníky.

Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radnici (2)

Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radnici

Česká hračka a Novoměstská radnice srdečně zvou všechny hravé děti, rodiče i prarodiče na 4. prodejní adventní trh ,,Česká hračka a řemeslo”. Bohatý doprovodný program nejen pro děti. Novinkou je rozšířená sekce pro vášnivé modeláře.

Špindl Ski Opening 2016

Špindl Ski Opening 2016

Zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Čeká na vás bohatý doprovodný program, večerní koncert na sněhu, unikátní tanec roleb - Käsbohrer show a hlavně příjemná atmosféra spojená s příchodem nové sezony.

Vánoce na Rabí

Vánoce na Rabí

Zpříjemněte si předvánoční čas a navštivte podvečerní prohlídky s neopakovatelnou atmosférou zimního hradu.

Tajemné pohádkové Vánoce na Špilberku

Tajemné pohádkové Vánoce na Špilberku

Jedna zimní sobota vás zavede do tajemného světa brněnského ilustrátora Pavla Čecha. Tradiční akci pro děti tento rok ovládnou kouzla a fantazie. Pojďte se potkat s duchy, kouzelníky, vílami a strašidly. Bát se nebude čeho.

Adventní odpoledne na hradě Seeberg (1)

Adventní odpoledne na hradě Seeberg

Vánoční atmosféra zavládne 10. 12. 2016 od 13:30 i na hradě Seeberg.

Parním vlakem s mikulášskou nadílkou do Kryštofova Údolí

Parním vlakem s mikulášskou nadílkou do Kryštofova Údolí

V sobotu 10. prosince se můžete svézt z Liberce do Křižan a zpět mikulášským vláčkem taženým parní lokomotivou Kafemlejnek. Ve vlaku nebude chybět Mikuláš se svojí družinou.

Muzicírování na Bílé věži

Muzicírování na Bílé věži

V průběhu odpoledne od 14:00 do 17:00 ve dnech 10. a 17. prosince budou celou věží znít lidové koledy v podání flétnistky Terezy Doležalové a Antonína Pevaly, který ji doprovodí na kytaru. Muzicírování probíhá v rámci běžné prohlídky. Vstupné dle aktuálního ceníku

Adventní prohlídky na Frýdlantu

Adventní prohlídky na Frýdlantu

Adventní prohlídky se budou konat 10. a 11. prosince a návštěvníci si během nich prohlédnou reprezentační prostory zámku s vánoční výzdobou a zámeckou kuchyň, kde se bude připravovat vánoční pečivo.

Adventní koncert na Kynžvartu

Adventní koncert na Kynžvartu

Zazní nejen skladby a písně s Vánoční tématikou, ale i latinskoamerické rytmy. Koncert začíná v 17:00.

Christmas Night Run 2016 - Hradec Králové

Christmas Night Run 2016 - Hradec Králové

Rozsvítíme během celé město.

Advent na hradě Loket - vánoční trhy

Advent na hradě Loket - vánoční trhy

Připomeňte si staré české vánoční zvyklosti, inspirujte se na řemeslném trhu s vůní svařeného vína nebo medoviny. Nahlédnout můžete také do hradní expozice.

designSUPERMARKET 2016

designSUPERMARKET 2016

Již deset let podporuje platforma a festival designSUPERMARKET svou činností mladé české designéry. Během uplynulé dekády festival představil veřejnosti desítky dnes již renomovaných českých tvůrců a značek.

Špindlerovské ledárium 2016/2017 - ledový chrám ve Špindlerově Mlýně

Špindlerovské ledárium 2016/2017 - ledový chrám ve Špindlerově Mlýně

Chrám bude umístěn u horní stanice lanovky na Pláň ve Špindlerově Mlýně. Chrám je klimatizovaný, ledové scenérie tedy vydrží po celou zimní sezónu. Sochy pocházejí z dílny evropských sochařů. Letos budou sochy inspirovány dílem Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob.