Úvod > Aktuality > Mezinárodní den průvodců ukáže brněnské baroko, gotiku i secesi

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnské baroko, gotiku i secesi

Vydáno 17. února 2017 Zážitky
Turistické informační centrum města Brna pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 14. ročník Mezinárodního dne průvodců. Samotní oslavenci – průvodci - ani letos nezaháleli a připravili řadu zajímavých akcí, na kterých byste neměli o víkendu 18. a 19. února chybět. Své průvodce vyšle brněnské turistické a informační centrum na 15 prohlídkových okruhů, celkem vypraví 23 prohlídek. Nasměruje vaše kroky po stopách brněnských pověstí, ukáže vám moravskou metropoli z různých úhlů historie a vezme vás tam, kam byste se za běžných okolností nedostali.
Město BrnoV rámci oslav Mezinárodního dne průvodců se na mnoha místech v České republice konají různé akce. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádají prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se lidé mohou zúčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu.

K oslavám se letos již po čtrnácté připojuje také Brno. Pokud se tedy chcete dozvědět o Brně něco nového, nebo se podívat se na místa, kam byste sami jen tak nezašli, neváhejte a přijďte v sobotu nebo v neděli, 18. a 19. února, na Mezinárodní den průvodců. Turistické informační centrum města Brna nabízí hned 15 prohlídkových okruhů (23 prohlídek, z toho jednu anglickou, německou a ruskou).

Mezinárodní den průvodcůProhlídky začínají vždy v 10 a ve 14 hodin. V sobotu v 10 hodin se slavnostním zahájením před novým informačním centrem TO JE Brno v Panenské ulici. Stavitelství a architekturu ukáží okruhy Brněnské baroko, Gotika v centru města, Secese v brněnských ulicích a To nej z centra města. Osobnosti představí okruhy Po stopách W. A. Mozarta, J. G. Mendel, Barona Trencka a Lásky v ulicích města. Mimo centrum Brna vás zavedou prohlídky do Černých Polí, Pisárek a řeč bude i o Židovském Brně. Rodinám s dětmi je určen okruh Po stopách brněnských pověstí.

Prohlídkové okruhy Mezinárodního dne průvodců jsou určeny především Brňanům, kteří se o svém městě chtějí dozvědět něco zajímavého. Pokud na některé zájemce vstupenky nyní nezbydou, není nic ztraceno. Pro novou sezónu již Turistické informační centrum města Brna připravuje opakování těch nejúspěšnějších, a také další zajímavé prohlídkové okruhy – tradiční a oblíbený cyklus Jarních komentovaných prohlídek začne již v dubnu. Cena prohlídky s průvodcem je v Brně při Mezinárodním dni průvodců 30 Kč za osobu. Vstupenky pořídíte v informačních centrech Radnická a Panenská nebo online na ticbrno.cz.
Labyrint pod Zelným trhem - tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

Labyrint pod Zelným trhem - tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

V Labyrintu pod Zelným trhem v Brně si návštěvník udělá představu, jak bylo podzemí se sklepením využíváno v dobách svého vzniku. Expozici doplňují předměty denní potřeby nalezené během archeologických průzkumů Zelného trhu. V průběhu roku se zde koná řada akcí.

Mendelovo muzeum Brno

Mendelovo muzeum Brno

Posláním Mendelova muzea Masarykovy univerzity je šířit odkaz augustiniánského opata G. J. Mendela, který je znám studiemi prováděnými na rostlinách, především hrachu setém. Nelze však opomenout ani jeho bádání v oblasti meteorologie, či šlechtění včel.

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Vila Tugendhat - funkcionalistický skvost v Brně

Vila Tugendhat - funkcionalistický skvost v Brně

Stěžejní dílo funkcionalistické architektury, Vilu Tugendhat, si prohlédnete v Brně – Černých Polích. Vznikla v letech 1929–1930 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten vypracoval návrh stavby v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových.

Vila Löw-Beer v Brně

Vila Löw-Beer v Brně

Vila obývaná v letech 1913 až 1939 rodinou Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat. Vila slouží jako muzeum s expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat, která přibližuje dějiny architektury i brněnských vyšších vrstev.

Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny

Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny

Kulturní stezka vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců - můžete navštívit rodný dům Josefa Hoffmanna, Gustava Mahlera, Janáčkův domeček či Jurkovičovu vilu.

Kapucínská hrobka v Brně – za hranicí času

Kapucínská hrobka v Brně – za hranicí času

Hrobka je neobvyklým dokladem dějin kapucínského řádu; vypráví také o přátelství mezi komunitou bratří a lidmi, kteří jim pomáhali a kteří s nimi zůstali i ve smrti. Nejznámějším dobrodincem je patrně slavný velitel pandurů František baron Trenck. Návštěvníci sem přicházejí už více než 90 let.

Mezinárodní den průvodců v Brně

Mezinárodní den průvodců v Brně

Turistické informační centrum města Brna společně s Asociací průvodců ČR pořádá už 15. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 17. a neděli 18. února 2018.