Úvod > Aktuality > Světový pohár FIS Masters Cup se letos opět bude konat v Peci pod Sněžkou

Světový pohár FIS Masters Cup se letos opět bude konat v Peci pod Sněžkou

Vydáno 2. března 2018 Zimní sporty
Pec pod Sněžkou bude po roční přestávce hostit závod světového poháru ve sjezdovém lyžování FIS Masters Cup 2018. Aktuální sněhové podmínky jsou vynikající a vše nasvědčuje tomu, že takové budou i o víkendu 3. a 4. března, kdy se zde pojede již 13. ročník tohoto divácky velmi atraktivního lyžařského klání. Zápolit se bude na sjezdovkách Javor III a Javor I., v jednom z nejlepších lyžařských areálů v České republice. Raritou mezi závodníky bude 93letý Otto Krajňák ze Slovenska.
Obří slalomSvětový pohár v alpském lyžování FIS Masters Cup je v Peci už jako doma, pořádá se zde již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 let+, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech. Jezdit se bude opět na sjezdovkách Javor.

V sobotu 3. března je na Javoru III na programu dvoukolový slalom a o den později, v neděli 5. března následuje na Javoru I jednokolový obří slalom. Oba závody se pojedou na sjezdovce Javor, která je díky místnímu SkiResortu vždy ve skvělé kondici. Vedle města Pec pod Sněžkou a SkiResortu Černá Hora - Pec je tradičním partnerem této akce i známý hotel Horizont. V hotelu Horizont je většina účastníků nejen ubytována, ale proběhne zde i oblíbený společenský večer spojený s vyhlášením výsledků slalomu.

Otto KrajňákHistorie konání FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou sahá až do roku 2008. Závodů se účastní muži i ženy ve věku od 30 let v kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku FIS Masters Cupu se očekává účast minimálně 200 závodníků z více než 17 zemí světa včetně silného domácího zastoupení. Na seznamu najdeme i závodníky z exotických zemí, jako je Chile, Austrálie nebo Kazachstán. Pravidelně do Krkonoš přijíždějí i Novozélanďané. Na trati budou samozřejmě i Američané, ale hlavně Evropané, a to včetně Řeků, kteří zde roku 2014 závodili vůbec poprvé. Letos se závodů bude účastnit také legenda lyžování Masters, aktivní slovenský reprezentant, několikanásobný mistra světa Otto Krajňák. Na závodníka s ročníkem narození 1925 dnes už na závodech Masters hned tak často nenarazíte.
Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou

Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou

Hotel Horizont poskytuje rozsáhlé služby, které svojí variabilitou uspokojí požadavky individuální i rodinné dovolené. V hotelu naleznete vyžití v letní i zimní sezoně. V nabídce je celkem 149 pokojů různých kategorií a velikostí. Stravovat se můžete v některé ze dvou restaurací.

SkiResort Pec pod Sněžkou

SkiResort Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 10 vleků, je největším v celé lokalitě. Využít zde můžete i nejdelší snowpark v Česku.

Další aktuality

27.4.
2018
Mapa republiky roztaje až v půlce června

Mapa republiky roztaje až v půlce června

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
8.3.
2018
Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
6.3.
2018
Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty