Úvod > Aktuality > Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!

Vydáno 21. ledna 2016 Zážitky
Od 10. února 2016 otevře své brány velkolepá expozice světové výstavy Titanic v areálu PVA Letňany na Praze 9. Výstava seznámí návštěvníky nejen s osudy nejznámější zaoceánské lodě a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století.
Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Právě ohromné transatlantické parníky symbolizovaly velkolepý rozvoj techniky a nástup nových technologií. Titanic však ztroskotal ve vodách Atlantiku již během své první plavby dne 15. dubna 1912. Zahynulo na něm přes 1500 osob.
 
Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boarding pass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu.

Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce.

Osobní prožitky a mnoho reálných exponátů řadí výstavu Titanic k nejoblíbenějším na celém světě.

Výstava se koná od 10. 2. do 30. 6. v PVA EXPO Letňany Praha, otevřeno je každý den od 9 do 20 hodin. Vstupenky na výstavu se budou prodávat přes Ticketportal (na přesně určené datum a čas) a návštěvníci zaplatí od 190 do 350 Kč.