Úvod > Aktuality > Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Vydáno 9. února 2016 Zážitky
Ještě před pár lety valentýnské šílenství Češi příliš neprožívali. Dnes už je vše jinak: únorový svátek zamilovaných se tu zabydlel a svůj příchod oznamuje záplavou červené barvy v obchodech a květinářstvích. V České republice ale zamilovaní slaví ještě jednou: 1. května. Jejich patronem je romantický básník Karel Hynek Mácha a jeho verše „Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“…
Praha má řadu trefných přívlastků, ale pokud zvolíme pouze jeden – „Praha romantická“ – řekneme tím vše. Stověžatá metropole na řece Vltavě nabízí to, co duši romantika potěší: scenerie jako vystřižené z historických filmů, útulné kavárny, špičkové restaurace, luxusní hotely nebo večerní projížďky po řece. Vy ale můžete vyzkoušet ještě něco víc: do světa zářivých barev a vůní vás vtáhne návštěva tropického skleníku Fata Morgana, taje sladké pochoutky odhalíte v muzeu čokolády a svůj dobrý vkus můžete prokázat při návštěvě některé z kulturních institucí.

Pokud chcete utéct před ruchem velkoměsta, vezměte svou lásku do Českého Krumlova. Jedno z nejhezčích historických měst světa je jako stvořené k toulkám ve dvou…
Muzeum čokolády Choco-Story v Praze

Muzeum čokolády Choco-Story v Praze

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Bude to požitek nejen pro vaše oči, ale i nos a chuť.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Mravenci jako tělesná stráž, rostliny jako příbytky. Poznejte ve skleníku Fata Morgana dokonalý vztah hmyzu a mravencomilných rostlin.