Úvod > Aktuality > Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Vydáno 10. února 2018 Zážitky
Ještě před pár lety valentýnské šílenství Češi příliš neprožívali. Dnes už je vše jinak: únorový svátek zamilovaných se tu zabydlel a svůj příchod oznamuje záplavou červené barvy v obchodech a květinářstvích. V České republice ale zamilovaní slaví ještě jednou: 1. května. Jejich patronem je romantický básník Karel Hynek Mácha a jeho verše „Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“…
Praha má řadu trefných přívlastků, ale pokud zvolíme pouze jeden – „Praha romantická“ – řekneme tím vše. Stověžatá metropole na řece Vltavě nabízí to, co duši romantika potěší: scenerie jako vystřižené z historických filmů, útulné kavárny, špičkové restaurace, luxusní hotely nebo večerní projížďky po řece. Vy ale můžete vyzkoušet ještě něco víc: do světa zářivých barev a vůní vás vtáhne návštěva tropického skleníku Fata Morgana, taje sladké pochoutky odhalíte v muzeu čokolády a svůj dobrý vkus můžete prokázat při návštěvě některé z kulturních institucí.

Pokud chcete utéct před ruchem velkoměsta, vezměte svou lásku do Českého Krumlova. Jedno z nejhezčích historických měst světa je jako stvořené k toulkám ve dvou…
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Muzeum čokolády Choco-Story v Praze

Muzeum čokolády Choco-Story v Praze

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Bude to požitek nejen pro vaše oči, ale i nos a chuť.

Láska je věda

Láska je věda

Láska je věda! Do této akce se zamilujeteInteraktivní muzeum vědy Pevnost poznání připravilo program, ze kterého se návštěvníkům rozbuší srdce.

Valentýnské wellness balíčky v Aquapalace Praha

Valentýnské wellness balíčky v Aquapalace Praha

Svátek zamilovaných se blíží, a vy stále přemýšlíte, jak oslavit tento výjimečný den se svým partnerem, aby vám zůstaly krásné vzpomínky na celý rok? Obdarujte svou lásku některým z nabízených wellness balíčků v Aquapalace Praha a přijďte společně odpočívat a načerpat síly.

Valentýnský běh v Praze 2018

Valentýnský běh v Praze 2018

Pátý ročník Valentýnského běhu klepe na dveře! I letos se Stromovkou proběhnou všichni zamilovaní. Vezměte svou drahou polovičku, kamarády či rodinné příslušníky a užijte si aktivní nedělní dopoledne spolu s námi.

Valentýnský týden v Zoo Plzeň

Valentýnský týden v Zoo Plzeň

Zoologická a botanická zahrada Plzeň nabízí zvýhodněné vstupné pro dvě osoby (150 Kč) v rámci Valentýnského týdne. Nabídka platí pouze pro zamilované páry.

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Pro všechny zamilované páry, které si chtějí užít romantické atmosféry svátku sv. Valentýna a mít nerušený čas jen pro sebe a svého partnera v soukromí luxusního zámeckého boutique hotelu Chateau Herálec, jsme připravili tento speciální "Valentýnský balíček".

Sv. Valentýn v Českém Krumlově

Sv. Valentýn v Českém Krumlově

Český Krumlov je jako stvořený pro romantický víkend nebo odpolední procházku ve dvou. Utečte z každodenního shonu a všednosti na kouzelné místo, které vám učaruje.

Valentýnský víkend na pohádkových Starých Hradech

Valentýnský víkend na pohádkových Starých Hradech

Přesvědčte se na vlastní oči, že na Starých Hradech pohádkové bytosti skutečně žijí. Bohatý program pro malé i velké po celý valentýnský víkend.