Úvod > Aktuality > Svátek lyžování v Novém Městě! Na Vysočině se představí světová běžkařská elita

Svátek lyžování v Novém Městě! Na Vysočině se představí světová běžkařská elita

Vydáno 22. ledna 2016 Zimní sporty
Ti nejlepší běžci a běžkyně na lyžích se už o tomto víkendu 23. a 24. ledna představí v Novém Městě na Moravě, kam se po dvou letech opět vrací Světový pohár. Diváci se můžou těšit na atraktivní distanční závody volnou technikou, ale také na bohatý doprovodný program. Po oba dny mají navíc vstup zdarma!
Tradiční novoměstský závod Zlatá lyže se v letošní sezoně znovu odehraje jako součást FIS Světového poháru, tedy za účasti absolutní špičky běžeckého lyžování. Do Vysočina Arény se nejprestižnější seriál vrací po dvou letech a chybět nebude takřka nikdo z nejlepší patnáctky průběžného pořadí SP v čele s norskými lídry sezóny Martinem Johnsrudem Sundbym a Therese Johaugovou.

Fanoušci se ale můžou těšit také na hojné zastoupení domácích reprezentantů, v české nominaci je hned devatenáct jmen, přičemž nechybí aktuální jedničky Martin Jakš a Petra Nováková. Na soupisce figuruje také legenda českého běhu na lyžích Lukáš Bauer, o jehož startu se rozhodne až na poslední chvíli.

V sobotu 23. ledna začíná program Světového poháru ve 12:45 závodem žen na 10 kilometrů a ve 14:15 startuje závod mužů na 15 kilometrů. V neděli jsou na programu štafety. V 10:30 se na trať vydají ženy a v pravé poledne odstartují muži.

Návštěvníky Nového Města na Moravě o víkendu nečeká pouze sportovní, ale také bohatý doprovodný program. Po sobotních závodech si fanoušci přímo ve Vysočina Aréně budou moci nechat podepsat své oblíbence z české reprezentace. Autogramiáda žen včetně Evy Vrabcové Nývltové, kterou do stopy ještě nepustí zdravotní problémy z úvodu sezony, je plánována na 13:50, autogramiáda mužů zase po jejich závodě, tedy přibližně v 15:30.  

Poté už se doprovodný program přesune z Vysočina Arény přímo do centra Nového Města na Moravě. Od 18:30 na náměstí vystoupí skupina Mňága a Žďorp, po které bude následovat slavnostní medailový ceremoniál. Symbolickým vyvrcholením sobotního programu bude ohňostroj, který rozsvítí nebe nad Novým Městem ve 20:00.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Světový pohár v biatlonu 2018 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu 2018 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu se v roce 2018 vrací do Nového Města na Moravě. Poprvé se tu Světový pohár v biatlonu uskutečnil v roce 2012 a o rok později areál úspěšně hostil mistrovství světa.