Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák hlásí start zimní sezony

Šumavský Špičák hlásí start zimní sezony

Vydáno 6. prosince 2017 Zimní sporty
Ve čtvrtek 7. prosince se poprvé v letošní zimní sezoně rozjedou vleky na šumavském Špičáku, největším areálu české strany Šumavy. V provozu určitě bude čtyřsedačková lanovka, kotva na Spodní Šanci a vlek u nového parkoviště. Pokud bude dostatek sněhu spustí se i vleky pod hotelem Sirotek.
Ve čtvrtek 7. prosince se poprvé v letošní zimní sezoně rozjedou vleky na šumavském Špičáku. V provozu určitě bude čtyřsedačková lanovka, kotva na Spodní Šanci a vlek u nového parkoviště. Pokud bude dostatek sněhu, spustí se i vleky pod hotelem Sirotek.

Ze sjezdovek bude stoprocentně k dispozici páteřní dlouhá trať - tzn. horní část Slalomové (č.3) s dojezdem k lanovce po Slalomové (č.2) a rodinná Spodní Šance. V horní pasáži bude ještě otevřena jednička Turistická s přejezdem na trojku Slalomovou a mírná pasáž vedoucí z parkoviště do areálu.

Hned od čtvrtka 7.12. bude otevřena půjčovna lyží a servis, od soboty 9.12. pak i lyžařská škola. Vleky jsou v provozu tradičně od 8:30 do 16 hodin.

Do pátku 15. prosince se lyžuje za ceny vedlejší sezony (tzn. 505 korun celodenní skipas pro dospělého, 440 korun mládež 15 - 18 let, 1220 korun rodinná – neomezený počet dětí do 14 let zdarma, platí jen dospělí, a 360 korun děti do 14 let).
 
Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder v Železné Rudě na Šumavě nabízí denně večerní lyžování, lyžařskou školu pro děti a dospělé, občerstvení a zdarma parkoviště. Areál je uměle zasněžován, nabízí i možnost večerního lyžování.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.