Úvod > Aktuality > Špičák hlásí start zimní sezony – v sobotu 3. prosince se začíná lyžovat

Špičák hlásí start zimní sezony – v sobotu 3. prosince se začíná lyžovat

Vydáno 1. prosince 2016 Zimní sporty
Největší areál české strany Šumavy – Ski&Bike Špičák potěší lyžaře už o tomto víkendu. V sobotu 3. 12. v 8,30 hodin se letos v zimě poprvé rozjede lanovka.
Největší areál české strany Šumavy Ski&Bike Špičák potěší lyžaře - poprvé v letošní zimní sezoně zahájí lyžařský provoz. Lyžovat se bude o celý měsíc a čtyři dny dříve než v loňské zimní sezoně (začínalo se 7.1.2016).

Zatím je připravena jedna sjezdovka v kombinaci horního úseku trojky s dojezdem přes dvojku. K dispozici  je 30-50 cm technického sněhu a celá trať se pravidelně upravuje. Další sjezdovky se teprve připravují.  V provozu bude čtyřsedačková lanovka (provoz od 8.30 do 16 hodin), půjčovna, servis a otevřené bude i občerstvení.  

do 16. prosince se lyžuje za ceny vedlejší sezony (tzn. 490 korun celodenní skipas pro dospělého,  425 korun mládež 15-18 let, 1180 korun rodinná – neomezený počet dětí do 14 let zdarma, platí jen dospělí, a 345 korun děti do 14 let.


 
Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder v Železné Rudě na Šumavě nabízí denně večerní lyžování, lyžařskou školu pro děti a dospělé, občerstvení a zdarma parkoviště. Areál je uměle zasněžován, nabízí i možnost večerního lyžování.

Naučná stezka Špičák - Černé jezero

Naučná stezka Špičák - Černé jezero

Nenáročná trasa vás provede po zpevněné komunikaci z parkoviště Špičácké sedlo až k Černému jezeru se zaměřením na přírodovědu, využití vodní energie a historii.

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů naleznete na vrcholu Pancíř (1214 m), odkud se naskýtá pohled daleko do Bavorska, na Velký Javor s horskou chatou Arberschutzhaus a za jasného počasí jsou vidět také Alpy.

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Od zimní sezóny 2011/2012 můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.