Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák se pro lyžaře otevře zítra ve čtvrtek 7. ledna 2016

Šumavský Špičák se pro lyžaře otevře zítra ve čtvrtek 7. ledna 2016

Vydáno 6. ledna 2016 Zimní sporty
Největší areál české strany Šumavy – Ski&Bike Špičák, přeci jenom nakonec potěší lyžaře už zítra. Ve čtvrtek 7. 1. 2016 v 8,30 hodin se letos v zimě poprvé rozjede lanovka.
Největší areál české strany Šumavy Ski&Bike Špičák, přeci jenom nakonec potěší lyžaře - poprvé v letošní zimní sezoně zahájí lyžařský provoz ve čtvrtek 7. ledna ráno. Lyžovat se bude za ceny vedlejší sezony – tzn. za 490 Kč/den pro dospělého, 325 Kč/den mládež (ročníky 2001 až 2009), rodinný skipas (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) za 1115 Kč. Další ceny na webu spicak.cz. K dispozici zatím mají nejdelší možnou trať -  téměř 1600 metrů dlouhou sjezdovku v kombinaci hořejší pasáže sjezdovky číslo 3 Slalomové s přejezdem na „dvojku“ U zalomeného, po níž se vrátí k čtyřsedačkové lanovce.

Na sjezdovce leží mezi 20 – 30 cm již rolbami upraveného přírodního a technického sněhu. Pokud připadne cca dalších 20 centimetrů, jak avizuje předpověď nebo bude areál moci při optimálních mrazech okolo minus 5 ° C technicky zasněžovat, může následně v dohledné době otevřít celý areál.

Zatím na Špičáku o týden posouvají začátek výuky tradičních víkendových kurzů místní lyžařské a snowboardové školy. Ta měla být zahájena tuto sobotu a neděli, ale začne se až 16.1. a 17.1.2016. Přihlášení ale o nic nepřijdou – kurzy se automaticky o týden posouvají do další části sezony. 

Hned od čtvrtka 7. ledna je otevřena půjčovna se skiservisem, pravidelná každodenní lyžařská škola s možností využít instruktora i pro individuální výuku a samozřejmě občerstvení.
Lyžařský areál Nad nádražím v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím v západní části Šumavy se nachází v horském městě Železná Ruda. Lyžařské vleky o délce 650 a 300 m jsou umístěny na profilu středně lehkých sjezdovek, které jsou určené pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře, školní výcvikové kurzy a lyžařské školy.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder v Železné Rudě na Šumavě nabízí denně večerní lyžování, lyžařskou školu pro děti a dospělé, občerstvení a zdarma parkoviště. Areál je uměle zasněžován, nabízí i možnost večerního lyžování.

Naučná stezka Špičák - Černé jezero

Naučná stezka Špičák - Černé jezero

Nenáročná trasa vás provede po zpevněné komunikaci z parkoviště Špičácké sedlo až k Černému jezeru se zaměřením na přírodovědu, využití vodní energie a historii.

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů naleznete na vrcholu Pancíř (1214 m), odkud se naskýtá pohled daleko do Bavorska, na Velký Javor s horskou chatou Arberschutzhaus a za jasného počasí jsou vidět také Alpy.

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Od zimní sezóny 2011/2012 můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.