Úvod > Aktuality > Šumavský skimaraton se pojede! Pořadatelé zvažují, kudy povede trasa závodu

Šumavský skimaraton se pojede! Pořadatelé zvažují, kudy povede trasa závodu

Vydáno 22. února 2016 Zimní sporty
Šumavský skimaraton je druhý největší lyžařský skimaraton v České republice. Je zároveň jediným českým závodem, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. Svoji trasu si zde vybere úplně každý. Závody klasicky i volně, dětské závody i nezávodní vyjížďky na běžkách zdarma - Open jízdy. Letos se bude konat již 31. ročník. Již pevnou součástí závodu se stal dlouhý závod volnou technikou (46 km). Definitivní podobu trati zveřejní pořadatelé ve středu.
Dnešní inspekce na trati potvrdila, že se Šumavák tento víkend 27. – 28. 2. pojede.

Počasí je ve městech víc než jarní, spíš to vypadá na apríl než na únor, a tak určitě všechny závodníky na běžkách zajímá, jak si na tom stojí pořadatelé z Kvildy.

Výsledek dnešní objížďky tratí:

Šumavský skimaraton se konat bude. Bohužel obleva a zejména nedělní déšť byl tak vydatný, že pořadatelé musí přistoupit k zásadním korekcím ve vedení tras závodu. Definitivní řešení předloží ve středu. Současná situace vypadá na variantu se startem na Modravě a cílem na Kvildě u lesa. Zázemí závodu zůstane na Kvildě.
Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov - Churáňov.

Šumavský skimaraton (3)

Šumavský skimaraton

Šumavský skimaraton je druhý největší lyžařský skimaraton v České republice. Je zároveň jediným českým závodem, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet.

Další aktuality