Úvod > Aktuality > Dozvuky Vánoc v Zoo Praha

Dozvuky Vánoc v Zoo Praha

Vydáno 8. ledna 2016 Příroda
V neděli 10. ledna dostanou některé druhy zvířat v pražské zoo větve z vánočního stromu, umístěného na Staroměstském náměstí. Samotný strom se bude likvidovat v dopoledních hodinách v sobotu 9. ledna, kolem poledního budou větve převezeny do pražské zoo. V neděli 10. ledna si na nich budou pochutnávat různé druhy kopytníků.
Zoo Praha nabízí desetikilometrovou procházku exotikou. Návštěvnické cesty vás zavedou do dvanácti mimořádných pavilonů a k desítkám pozoruhodných expozic. Navštivte severskou tajgu, vyprahlou poušť i deštný prales za jediný den!

Nejběžnější jednorázové vstupné: dospělí 200 Kč, rodiny (2 dospělí + 2 děti, 3 - 15 let) 600 Kč, děti, 3 -15 let 150 Kč, děti do 3 let zdarma.

Pokladna u hlavního vchodu je otevřená denně, jižní a severní pokladny se otevírají v době víkendů, svátků a prázdnin. Aktuálně je otevřeno pondělí - neděle 9.00 - 16.00.
 
Kde si budou zvířata v zoo v neděli 10. ledna pochutnávat?
12:00 velbloudi
12:30 bizoni
13:00 sloni
13:30 zubři
 
Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.