Úvod > Aktuality > Seriál Valachy tour 2017 odstartuje 18. února nočním závodem na běžkách

Seriál Valachy tour 2017 odstartuje 18. února nočním závodem na běžkách

Vydáno 13. února 2017 Zimní sporty
Pátý ročník seriálu závodů Valachy Tour začíná v sobotu 18. února ve Velkých Karlovicích. Seriál pěti závodů v různých sportovních disciplínách pro dospělé i děti, který pořádá během celého roku karlovický Resort Valachy, tradičně zahájí závod na běžkách Noční stopa Valachy.
Pro závodníky závodu bude připravena trasa dlouhá 15 km vedená údolím Léskové ve směru k hotelu Horal a zpět k hotelu Galik, kde bude start, cíl i zázemí i s možností převlékání a občerstvení.

Startuje se intervalově, první závodník vyrazí na trať v 18 hodin. Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka. Závod se běží výlučně klasickou technikou. Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, dospělí sportovci si mezi sebe navíc rozdělí prize money v celkové hodnotě 15 000 korun.

Závodu dospělých budou tradičně předcházet závody dětí v různých věkových kategoriích na kratší vzdálenosti. V 16 hodin se utkají děti do 6 let v klasickém běhu na 100 a 200 metrů. Starší děti pak budou závodit na běžkách na vzdálenosti od 700 do 2 100 metrů.

Seriál Valachy Tour zahrnuje i letos celkem pět závodů v různých disciplínách pro dospělé i děti. Loni se do něj zapojilo téměř 3 000 sportovců.ejlepší si mezi sebe navíc rozdělí prize money v celkové hodnotě 15 000 korun.

V současné době je zimní lyžařská sezóna na sjezdovkách ski areálů ve Velkých Karlovicích v plném proudu. Také podmínky pro běžky  jsou výborné, přírodního sněhu je dost, stopy jsou kvalitní a pravidelně upravované.
Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Seriál závodů je určen sportovcům všeho věku a kondice, součástí jsou i dětská závody.