Úvod > Aktuality > Šošůvské jeskyně zůstávají otevřeny i v zimě

Šošůvské jeskyně zůstávají otevřeny i v zimě

Vydáno 26. února 2016 Zážitky
Sloupsko-šošůvské jeskyně nabízejí kromě klasických tras Historický okruh, na kterém jsou návštěvníci seznámeni s bohatou historií šošůvské části jeskyní. Návštěvníci jsou při této odlehčené prohlídce humornou formou seznámeni s historií objevování jeskyní. Dalším zpestřením je Zážitková trasa "Po stopách Nagela", která je přístupná celoročně pro fyzicky zdatné skupiny 2 - 10 lidí starších deseti let.
Rozsáhlý komplex domů, chodeb a podzemních propastí vytvořený ve dvou patrech, ležící na severním okraji Moravského krasu u městečka Sloup je otevřený i v zimním období.

Návštěvníci si mohou i během února prohlédnout prostory šošůvské části jeskyní a vybrat si ze 3 možností: klasickou prohlídku šošůvské části jeskyní, Historickou trasu, anebo si zahrát na speleology a šošůvskou část jeskyní si projít při světle baterek.

Od března bude otevřeno denně mimo pondělí.
Jeskyně Výpustek v Moravském krasu

Jeskyně Výpustek v Moravském krasu

Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Velmi zajímavá podzemní prostora má bohatou a velmi neobvyklou historii. Labyrint temných chodeb a dómů byl vytvořen ponorovou činností Křtinského potoka.

Podívejte se do jeskyní Moravského krasu trochu jinak

Podívejte se do jeskyní Moravského krasu trochu jinak

Netradiční jeskyňářské programy a kurzy speleologie nebo slaňování vám zajistí Hotel Stará škola ve Sloupu. Netradičně - s přílbou, světlem a kombinézou, vás naučí slaňovat a lézt po laně jako jeskyňáři. Připraveno je i 30 nejrůznějších výletů po okolí - včetně projížďky na koni či v kočáře.

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

Moravský kras severně od Brna patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka.

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyních 2017

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyních 2017

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou už pošesté v historii otevřeny i přes zimu... Zimy se bát nemusíte, v jeskyních je příjemná teplota okolo 8° C, a to i když je venku pod nulou. Na prohlídku je nutná včasná rezervace.

Sloupsko-šosůvské jeskyně - největší zpřístupněné jeskyně v ČR

Sloupsko-šosůvské jeskyně - největší zpřístupněné jeskyně v ČR

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou největší zpřístupněné jeskyně v ČR. Tvoří je rozsáhlý komplex dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra s výškovým rozdílem 60 m. Prohlídky zahrnují klasické okruhy či zážitkovou exkurzi do spodních pater.

Další aktuality