Úvod > Aktuality > Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Vydáno 12. října 2017 Zimní sporty
Také patříte k milovníkům sjezdového lyžování a nemůžete se už dočkat, až napadne první sníh? Na středočeském Monínci nemusíte na nic čekat. Stejně jako v loni i letos zde bude v provozu nová technologie Snow Factory, která dokáže vyrábět umělý sníh i za plusových teplot. Sjezdovku si tak zde užijete již od čtvrtka 26. října 2017.
Monínec sněhové dělo Snow FactoryPrvní „továrna na sníh“ svého druhu v Česku mění středočeský Monínec v ledovec, na kterém bude možné lyžovat už od konce října. Snow Factory není závislá na okolní teplotě a dokáže chrlit svůj specifický sníh i v teplotách do plus 35°C. Jedná se o chladící jednotky, které dokáží zpracovat upravenou vodu (bez železa a manganu) na ledové vločky, které pak mají v jádru - 5°C. Přesto, že se dá na tomto „sněhu“ lyžovat, provozovatelé s ním počítají spíše jako s kvalitním podkladem pro technický sníh.
 

Světové prvenství na Monínci

Snowfactory se v zahraničí používá na zasněžování skokanských můstků a závodních okruhů pro biatlon nebo běžky. Pro veřejné účely jej využívá Kalifornské středisko Boreal Mountain resort, kde díky němu funguje snowpark i přes léto. Technickým sněhem ze Snowfactory si dopomáhá také severoněmecké středisko Winterberg. Ještě nikdo jej ale nepoužil v takovémto rozsahu za účelem zasněžování sjezdovek. Monínec je v tomto ohledu první na světě!
 

První lyžování

MonínecJiž ve čtvrtek 26. října bude na Monínci zahájen provoz hotelové sjezdovky. Jezdit se bude za bodové tarify, které si lze zakoupit na hotelové recepci. V provozu bude také lyžařská škola.
 
Provozovatelé lákají také na státní svátek 17. listopadu, kdy bude letos poprvé jezdit Horní kotva na hlavní sjezdovce. Nahoru vás vyveze lanovka a vysněžen bude také dojezdový pruh, po kterém dojedete k restauraci M2 a parkovišti. Jízdné bude odpovídat cenám vedlejší sezóny.


Burton Season Opening

snb monínecV neděli 29. října 2017 proběhne ve Skiareálu Monínec první snowboard contest. Na programu bude Rail jam a Grill party! Ale to rozhodně není všechno - pokud přijedete na Monínec, můžete si zajezdit i mimo závod a vyzkoušet si snowboardy a další vybavení z nové kolekce Burton Snowboards 2018. Pro ty, kdo se rozhodnou závodit, je připravený balíček za cenu 250Kč. Ten obsahuje permanentku na vlek, startovné, buřta na oheň, vodu a energii od Red Bull. Závod pojedeme formou dvoukolové kvalifikace a finálového jamu, do kterého se můžou přihlásit všechny kategorie, tedy muži, ženy i děti. Na konci naši judges z Burton CZ teamu vyberou nejlepšího z každé kategorie. Tedy nejlepší dítě do 10 let, nejlepší ženu a muže. Na Monínci tak uvidíte Romana Dlauhého, Mikiho Pajera, Kláru Janíkovou, Katku Vojáčkovou a ze Slovenska dorazí Maťo Nedorolík. Jejich úkol bude ten den jak snowboarding, tak rozhodcování. Pomůžou také k motivaci pro jezdce, protože na místě bude fotograf a kameraman. Buďte to vy, kdo bude mít nejlepší fotky a záběry v prvním snowboardovém videu ze závodů téhle sezóny!
Czech Skipass 2017/2018

Czech Skipass 2017/2018

I v nadcházející sezóně bude pokračovat úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje lyžovat ve 23 velkých střediscích po celé České republice.

Areál Monínec - zahájení lyžařské sezony

Areál Monínec - zahájení lyžařské sezony

Areál Monínec startuje novou zimní sezónu. Na hotelové sjezdovce se bude od 26. října lyžovat každý den. Horní část hlavní sjezdovky bude od 17. listopadu v provozu o víkendech a pak také od úterý do soboty v rámci večerního lyžování.

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark.

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Sportrelax centrum Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Relax hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionu a skiapartmánech.