Úvod > Aktuality > Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Vydáno 28. února 2016 Gurmánská turistika
Vůně masa z udírny, zabíjačkových specialit z kotlíků a masopustních sladkostí zaplní ve dnech 5. a 6. března 2016 hrad Veveří. Na Slavnostech moravského uzeného svoje výrobky předvede několik vybraných uzenářů z celé Moravy. Kromě klasického uzeného masa to budou klobásy, šunky i zabíjačkové speciality. Vše podle tradičních rodinných receptur bez užití chemie. Návštěvníci budou moci sami rozhodnout, kdo měl nejlepší uzené.
Slavnosti moravského uzeného ve VeveříV Brně čeká na návštěvníky bohatý program. V rámci řeznické školy se na hradě Veveří dozvědí třeba jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka. Kuchařská show restaurací zase představí lahodné recepty z tradiční, moderní i evropské kuchyně. Kuchařská show vždy končí veřejnou degustací připravovaných pokrmů.

Chybět samozřejmě nebudou stánky se svařákem, punčem, grogem a dalšími nápoji pro zahřátí.

Milovníci uzeného s sebou na hrad Veveří můžou vzít i děti. Dvakrát denně pro ně zahraje divadlo, farma EDEN sem přiveze svou mini zoo, zdarma bude prohlídka hradeb a pořadatelé chystají i malou šifrovací hru s překvapením. Pokud by děti neměly chuť na prejt, uzené se zelím nebo ovarovou polévku, mohou si pod širým nebem opéci klobásku, kterou si vyberou u některého z uzenářů. Na sobotu pořadatelé připravují i klání pro jedlíky.

Atmosféru bude dokreslovat cimbálka, která bude od jedenácti hodin do dvou odpoledne zpestřovat degustaci moravských specialit. O kávu se postará pojízdná kavárna Kofi Kofi. Na řemeslném jarmarku se představí 30 výrobců.
Státní hrad Veveří na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou

Státní hrad Veveří na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou

Jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat.

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.