Úvod > Aktuality > Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách

Vydáno 14. ledna 2016 Zimní sporty
Díky příznivému počasí v uplynulých dnech napadalo na Šumavě okolo 30 - 40 cm sněhu. Podmínky jsou v areálu Ski&Bike Špičák konečně opravdu zimní. V pátek 15. ledna od 18,30 hodin se na rodinné sjezdovce Spodní Šance koná první večerní lyžování (potom vždy pravidelně každou středu, pátek a sobotu). V sobotu 16. ledna chtějí mít na Špičáku už alespoň z části připraven též snowpark na Lubáku s několika překážkami a skokovými prvky.
Ski ŠpičákMimo sjezdovky leží už od středy zhruba 45 cm přírodního sněhu, na všech tratích pak po provedených úpravách v průměru 30 centimetrů. Rolby jsou na sjezdovkách minimálně dvakrát denně, tam kde nebyl dosud provoz i častěji.

V sobotu 16. v neděli 17. ledna začínají víkendové kurzy místní lyžařské a snowboardové školy posunuté z minulého týdne.

Ski&Bike Špičák v Železné Rudě už léta patří mezi tradiční TOP české areály. Jeho sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi či precizně zvládnutá lyžařská škola potěší širokou skupinu lyžařů a snowboardistů všech úrovní sjezdového lyžování.

Ski areál ŠpičákNa rozdíl od společenského shonu a leckde jinde přeplněných sjezdovek tady najdete pohodové vyžití jak pro začátečníky, tak i lyžařské fajnšmekry. Nikde jinde v ČR se během chvíle nesvezete na nejprudší české sjezdovce - Šance se sklonem až 45°. Kousek pod ní si pak na mírném svahu její mladší "sestry" Spodní Šance užijete alpské parametry (šíře 70-120m). Ta má od loňska též svůj samostatný vlek, je osvětlená pro večerní lyžování a nabízí měřený slalom pro veřejnost.

Na sjezdovce Lubák opět vznikne snowpark Freestyle Area. Stará se o něj specializovaná firma se zkušenostmi z alpských středisek. Lajny si tu "střihnou" jak experti, tak i méně zdatní jezdci včetně dětí, kteří si vše budou chtít třeba jen vyzkoušet.

Kapacita nového parkoviště pro 230 aut o minulém víkendu počtu lyžařů bez problémů stačila, tentokrát ji nejspíš prověří vyšší návštěva. Všichni řidiči budou hned po příjezdu do obce Špičák (jedno z jakého směru) informování na elektronických cedulích nového informačního systému, kde je volno pro parkování. Když bude obsazeno bezplatné parkoviště patřící areálu, lze taktéž bezplatně využít městské Kaskády nebo hned kousek pod areálem soukromé Vrbas (nepatří Ski&Bike Špičák, platí se na něm) nebo u hotelu Karl (také zpoplatněno). Celkem je k dispozici více než 1000 parkovacích míst, z toho cca 350 v maximální vzdálenosti 200 metrů od vleků.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.