Úvod > Aktuality > Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněh

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu!

Vydáno 18. ledna 2018 Zimní sporty
Od začátku tohoto týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu a v tuto chvíli (čtvrtek cca 8,30 hodin) stále ještě hustě sněží. Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou tak v perfektním stavu. Na sjezdovkách má areál opět metr sněhu.
Ski ŠpičákSki&Bike Špičák v Železné Rudě už léta patří mezi tradiční TOP české areály. Jeho sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi či precizně zvládnutá lyžařská škola potěší širokou skupinu lyžařů a snowboardistů všech úrovní sjezdového lyžování.

Areál využije napadaný přírodní sníh (nejvíce ho má podle předpovědi přibýt v průběhu dneška) k vylepšení vln a klopených zatáček na funline na Spodní Šanci.
 
O víkendu se ve středisku nekoná žádná akce ani závody, takže všechny sjezdovky jsou volné bez omezení jenom pro veřejnost. V dosavadním průběhu ledna se každý den včetně víkendů lyžovalo bez jakýchkoli front. 

Ski areál ŠpičákNa rozdíl od společenského shonu a leckde jinde přeplněných sjezdovek tady najdete pohodové vyžití jak pro začátečníky, tak i lyžařské fajnšmekry. Nikde jinde v ČR se během chvíle nesvezete na nejprudší české sjezdovce - Šance se sklonem až 45°. Kousek pod ní si pak na mírném svahu její mladší "sestry" Spodní Šance užijete alpské parametry (šíře 70-120m). Ta má od loňska též svůj samostatný vlek, je osvětlená pro večerní lyžování a nabízí měřený slalom pro veřejnost.

Na sjezdovce Lubák opět vznikne snowpark Freestyle Area. Stará se o něj specializovaná firma se zkušenostmi z alpských středisek. Lajny si tu "střihnou" jak experti, tak i méně zdatní jezdci včetně dětí, kteří si vše budou chtít třeba jen vyzkoušet.

Kapacita nového parkoviště pro 230 aut o minulém víkendu počtu lyžařů bez problémů stačila, tentokrát ji nejspíš prověří vyšší návštěva. Všichni řidiči budou hned po příjezdu do obce Špičák (jedno z jakého směru) informování na elektronických cedulích nového informačního systému, kde je volno pro parkování. Když bude obsazeno bezplatné parkoviště patřící areálu, lze taktéž bezplatně využít městské Kaskády nebo hned kousek pod areálem soukromé Vrbas (nepatří Ski&Bike Špičák, platí se na něm) nebo u hotelu Karl (také zpoplatněno). Celkem je k dispozici více než 1000 parkovacích míst, z toho cca 350 v maximální vzdálenosti 200 metrů od vleků.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.