Úvod > Aktuality > Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: sněhu už je přes metr!

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: sněhu už je přes metr!

Vydáno 10. ledna 2019 Zimní sporty
Radikální proměna počasí a kvanta nově připadaného sněhu umožnila poprvé v této zimní sezoně otevření všech sjezdovek ve Ski&Bike Špičák. Za poslední tři dny připadl skoro metr prašanu a výška průběžně upravované sněhové pokrývky na sjezdovkách dosahuje až 120 centimetrů.
Ski ŠpičákSki&Bike Špičák v Železné Rudě už léta patří mezi tradiční "top české areály". Jeho sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi či precizně zvládnutá lyžařská škola potěší širokou skupinu lyžařů a snowboardistů všech úrovní sjezdového lyžování.

Premiérově také vjeli lyžaři i na nejprudší českou sjezdovku černou Šanci, která jako jediná není technicky zasněžována ani upravována a její přírodní svah nyní nabízí parádní freestylové lyžování. V provozu už je několik dnů též dětský areál pod hotelem Sirotek a v plné délce i ostatní sjezdovky.

O tomto víkendu (12. a 13.1.2019) startují víkendové lyžařské kurzy pro děti i dospělé, kteří se chtějí naučit lyžovat nebo zdokonalit styl. Jinak se nekoná žádná akce (závody apod.), takže víkendový provoz je zcela bez omezení. Fronty na lanovku a vleky se v tomto týdnu zatím vůbec netvořily.  

Na sjezdovce Lubák opět vznikne snowpark Freestyle Area. Stará se o něj specializovaná firma se zkušenostmi z alpských středisek. Lajny si tu "střihnou" jak experti, tak i méně zdatní jezdci včetně dětí, kteří si vše budou chtít třeba jen vyzkoušet.

 
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.