Úvod > Aktuality > Ski areál Razula otevřel dnes sjezdovku Horal a chystá mnoho akcí

Ski areál Razula otevřel dnes sjezdovku Horal a chystá mnoho akcí

Vydáno 6. ledna 2016 Zimní sporty
Ochlazení, které dorazilo také do Beskyd, výrazně pomohlo Ski areálu Razula Velké Karlovice. Díky ochlazení se opět rozjela sněžná děla a vlekařům se podařilo povrch svahu hlavní sjezdovky Razula vylepšit. Areál zahajuje ve středu 6. ledna lyžařskou sezónu i na kilometrové sjezdovce Razula. Na dětské sjezdovce Horal se vlek rozjel už v sobotu 2. ledna.
Rodina na sněhuNa sjezdovku Razula první lyžaři vyjedou 6. ledna a od soboty 10. ledna zprovozní Razulu v kompletní délce. Zcela v provozu je už celá sjezdovka u hotelu Horal, kterou využívají zejména rodiny s dětmi díky její nenáročnosti a díky vybavení dětským pásem a lyžařským kolotočem. Na dvou zasněžovaných sjezdovkách Ski areálu Razula leží momentálně od 30 do 60 centimetrů technického sněhu.
 
Lyžaři mohou na sjezdovku Razula vyrazit o víkendu už v osm hodin ráno. K ranní dvouhodinové permanentce navíc dostanou valašskou snídani v podobě frgálu a čaje či kávy.
 
Tygří školka RazulaSjezdovka Horal je určena méně zkušeným lyžařům a rodinám s dětmi. Sjezdovka nabízí nově zimní kolotoč, který kromě zábavy pomáhá nejmenším v prvních krůčcích na lyžích. U sjezdovky Horal také vzniklo nové zázemí lyžařské školy s převlékárnou, odpočívárnou a od víkendu i s nabídkou drobného občerstvení.
 
Ski areál Razula je  součástí nově vzniklého Skiregionu Valašsko, který nabízí společný skipas do celkem osmi lyžařských středisek. Skipasy na dva a více dnů je možné využít v šesti střediscích Skiregionu Valašsko a ve spolupracujících areálech Bílá a Mezivodí. Celosezónní Československý skipas je vůbec prvním skipasem spojujícím česká a slovenská lyžařská střediska. Platí ve všech střediscích Skiregionu Valašsko, na Bílé, Mezivodí a ve slovenském Snowparadise Velká Rača.
 
Ski areál Razula na zimu opět chystá mnoho doprovodných akcí a programů. Například bonusovou akci Lyžuj a plav, s níž mají lyžaři ve všední dny k celodennímu a večernímu skipasu zdarma hodinový vstup do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal. Ze sjezdovky tak mohou zamířit rovnou do termálního bazénu. Během zimy se také uskuteční několik lyžařských závodů pro děti i dospělé, zpestřením bude noční závod na běžkách, Valentýnské lyžování „za hubičku“ nebo Škola běžeckého lyžování.
Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Toužíte po klidné a příjemné dovolené v jedné z nejatraktivnějších oblastí Moravy jakou Beskydy bezpochyby jsou? Velké Karlovice se svojí nádhernou lokací a perfektní infrastrukturou nabízí bezpočet možností vyžití během celého roku.

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Vyzkoušejte snowtubing – jízdu na speciálních gumových člunech na dráze o délce 150 m na sjezdovce u hotelu Horal. To musíte zažít! Je to nejzábavnější zimní aktivita nejen pro děti.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.

Ski centrum Kohútka Javorníky

Ski centrum Kohútka Javorníky

Lyžařské středisko na Kohútce se nachází v překrásném koutu Moravy – Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je prvním areálem ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou.