Úvod > Aktuality > Silvestr na Staroměstském náměstí zakončí velká hudební párty

Silvestr na Staroměstském náměstí zakončí velká hudební párty

Vydáno 30. prosince 2015 Zážitky
Oslavy příchodu nového roku se tradičně nevyhnou ani Staroměstskému náměstí v centru Prahy, které se opět stane velkým tanečním parketem. Pořadatelé zdejších vánočních trhů připravili pro návštěvníky na poslední den v roce bohatý hudební program. Na své si ale přijdou i děti, které svůj Silvestr oslaví soutěžemi a divadlem. I v tento den budou otevřeny všechny stánky s produktovou i gastronomickou nabídkou, a to od 10 do 22 hodin. Vybraná občerstvovací místa však zůstanou otevřena až do 00:30 hodin.

Silvestrovský program na Staroměstském náměstí

Více než jedenáctihodinový silvestrovský program Vánočních trhů na Staroměstském náměstí odstartuje v 13 hodin Silvestrem pro děti. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na pohádky, písničky a soutěže. Dvouhodinový pořad v podobě velká rodinné silvestrovské revue, přinese minitaneční s Myš a Maš, kouzelnické vystoupení Pana Kravaty i písničky z muzikálu Kapka medu pro Verunku.
 

V půl šesté se rozjede velká show pro dospělé

Atmosféru navodí originální bubenická show Tokhi, následovat bude koncert kapely Cover´s s českými i světovými hity. Až do půlnoci se pak budou střídat Dj Mikael Van Dikeen s hity různých žánrů 90´+ a Marián Greksa Band se světovými rockovými evergreeny.
 

Program ukončí přivítání roku 2016

Bezpečnostní opatření budou po dobu Silvestra a Nového roku podobná jako v předchozích letech. V ulicích se bude pohybovat zvýšený počet strážníků a policistů a město využije i policisty se zaměřením na pyrotechniku. Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy zaparkuje svůj speciální vůz (Golem) v 16 hodin na Václavském náměstí. Od 19 hodin budou k dispozici na obou náměstích vždy sanitky, hasiči i členové bezpečnostní agentury organizátora akce.
 
Provoz stánků organizátora trhů, společnosti Taiko, bude na obou náměstích shodný. Všechny budou otevřené do 22 hodin, občerstvení pak maximálně do půl jedné v noci.
 

Bujaré silvestrovské oslavy na Staroměstském náměstí vystřídají operní árie

První den roku 2016 vystřídají rychlé rytmy na pódiu sólisté Národního divadla a Státní opery Praha. Od 14 hodin se tradičně rozezní Novoroční zpěvy. Čtyřicítka vystupujících zazpívá během hodiny ukázky z nejznámějších českých oper Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka, jako jsou Hubička, Prodaná nevěsta nebo Rusalka.
Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí bezchybně ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru.