Úvod > Aktuality > Silvestr na Staroměstském náměstí zakončí velká hudební párty

Silvestr na Staroměstském náměstí zakončí velká hudební párty

Vydáno 30. prosince 2016 Zážitky
Staroměstském náměstí se protančí do Nového roku v sedmihodinové show. Hosty největších Vánočních trhů v České republice čekají živá vystoupení kapel i diskžokeje. Zazní především domácí i světové hity, které proloží tanečními sety DJ Mikael Van Dikeen. I v tento den budou otevřeny všechny stánky s produktovou i gastronomickou nabídkou, a to od 10 do 22 hodin. Vybraná občerstvovací místa však zůstanou otevřena až do 00:30 hodin.

Silvestrovský program na Staroměstském náměstí

Staroměstské náměstíSilvestrovská párty začne v 17 hodin a potrvá až do půlnoci. Jako první vystoupí kapela So Fine s českými i světovými hity. Až do půlnoci se pak budou střídat DJ Mikael Van Dikeen s nejúspěšnějšími skladbami různých žánrů od 90. let minulého století a Marián Greksa Band se světovými rockovými evergreeny. Mikael Van Dikeen na Silvestra na Staroměstském náměstí poprvé představí projekt Like a Child. Díky tomu vás čeká energetický set poskládaný z té nejlepší světové taneční produkce. Program ukončí přivítání roku 2017 o půlnoci.

Bezpečnostní opatření budou po dobu Silvestra a Nového roku stejně jako v předchozích dnech zpřísněná. V ulicích se bude pohybovat zvýšený počet strážníků a policistů a město využije i policisty se zaměřením na pyrotechniku. Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy zaparkuje svůj speciální vůz Golem v 16 hodin na Václavském náměstí. Od 19 hodin budou k dispozici na obou náměstích vždy sanitky, hasiči i členové bezpečnostní agentury organizátora akce.
 

Bujaré veselí vystřídají operní árie

neděli 1. ledna na Nový rok zazní na pódiu Staroměstského náměstí od 15 hodin Novoroční zpěvy. Sólisté, kteří vystupují na předních českých i zahraničních scénách, si připravili nejznámější árie z českých oper Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Stánky s produktovým zbožím budou na Silvestra na obou náměstích otevřené maximálně do 22 hodin, stánky s občerstvením nejdéle do půl jedné v noci. Na Nový rok pak budou všechny prodejní domky otevřené v době zhruba mezi 11. a 22. hodinou, občerstvení pak do půlnoci.
Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí bezchybně ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.