Úvod > Aktuality > Sezóna na hradech a zámcích ještě nekončí - nenechte si ujít speciální prohlídky

Sezóna na hradech a zámcích ještě nekončí - nenechte si ujít speciální prohlídky

Vydáno 16. září 2017 Památky
S koncem prázdnin u nás sezóna nekončí, naopak – již tradičně chystáme na září netypické prohlídky, které oslovují hlavně milovníky historie, architektury, ale i třeba netradiční výzdoby interiérů. Například na Hrádku u Nechanic vůbec poprvé zpřístupní elektrickou rozvodnu a na Zákupech ukáží zázemí císařského výtahu. Na zámku Slatiňany na Pardubicku chystají prohlídky technického zázemí i běžně nepřístupných prostor, na zámku v Litomyšli pokračuje květinová výstava s tématikou podzimu a s tím spojeným obdobím honů a lovů. Milovníci piva by měli zamířit do Tabulnice opočenského zámku, vinaři zase na Kunětickou horu. Na Bezdězu je vydávána nová vstupenka.
FrýdlantZářijové Dny evropského dědictví pokračují – na Liberecku se chystají stavebně historické prohlídky na Hrubém Rohozci a také na Zákupech, kde si návštěvníci prohlédnou zázemí císařského výtahu a zámecké půdy před plánovanou generální rekonstrukcí, na Frýdlant dorazí vévoda Albrecht z Valdštejna. Na Královéhradecku se zapojil zámek Ratibořice nabídkou rozšířených prohlídek, na Náchodě chystají prohlídky zdarma se zaměřením na exteriéry, na opočenském zámku proběhne přednáška o významu piva v našich zemích a na Hrádku u Nechanic poprvé zpřístupní elektrickou rozvodnu a ve Zlatém sále vystoupí skupina Chaire, následovat bude večerní prohlídka zámku. Na zámku Slatiňany na Pardubicku chystají prohlídky technického zázemí i běžně nepřístupných prostor, na zámku v Litomyšli pokračuje květinová výstava s tématikou podzimu a s tím spojeným obdobím honů a lovů. Milovníky vína zve správa hradu Kunětická hora na vinobraní.

BezdězA navíc i na konec září plánují kasteláni velmi zajímavé akce – na Sychrově proběhne Knížecí lov pro malé i velké v zámeckém parku, v Ratibořicích budou Dožínky, zámek Litomyšl se zapojí do Mezinárodního dne srdce a návštěvník, který v určené dny bude mít na sobě alespoň dva kusy červeného oblečení, může požádat o vstup zdarma.

Jestliže patříte mezi sběratele turistických suvenýrů, určitě vás potěší, že hrad Bezděz zavedl novou vstupenku s historickým vyobrazením hradu. Na Liberecku se s novou edicí vstupenek setkáte také na Grabštejně, Hrubém Rohozci, Troskách a Zákupech. Na Sychrově, Lemberku a Frýdlantu se zatím vydávají vstupenky ze zásob, ale nové jsou již natištěny.