Úvod > Aktuality > Sezóna na hradech a zámcích ještě nekončí - nenechte si ujít speciální prohlídky

Sezóna na hradech a zámcích ještě nekončí - nenechte si ujít speciální prohlídky

Vydáno 16. září 2017 Památky
S koncem prázdnin u nás sezóna nekončí, naopak – již tradičně chystáme na září netypické prohlídky, které oslovují hlavně milovníky historie, architektury, ale i třeba netradiční výzdoby interiérů. Například na Hrádku u Nechanic vůbec poprvé zpřístupní elektrickou rozvodnu a na Zákupech ukáží zázemí císařského výtahu. Na zámku Slatiňany na Pardubicku chystají prohlídky technického zázemí i běžně nepřístupných prostor, na zámku v Litomyšli pokračuje květinová výstava s tématikou podzimu a s tím spojeným obdobím honů a lovů. Milovníci piva by měli zamířit do Tabulnice opočenského zámku, vinaři zase na Kunětickou horu. Na Bezdězu je vydávána nová vstupenka.
FrýdlantZářijové Dny evropského dědictví pokračují – na Liberecku se chystají stavebně historické prohlídky na Hrubém Rohozci a také na Zákupech, kde si návštěvníci prohlédnou zázemí císařského výtahu a zámecké půdy před plánovanou generální rekonstrukcí, na Frýdlant dorazí vévoda Albrecht z Valdštejna. Na Královéhradecku se zapojil zámek Ratibořice nabídkou rozšířených prohlídek, na Náchodě chystají prohlídky zdarma se zaměřením na exteriéry, na opočenském zámku proběhne přednáška o významu piva v našich zemích a na Hrádku u Nechanic poprvé zpřístupní elektrickou rozvodnu a ve Zlatém sále vystoupí skupina Chaire, následovat bude večerní prohlídka zámku. Na zámku Slatiňany na Pardubicku chystají prohlídky technického zázemí i běžně nepřístupných prostor, na zámku v Litomyšli pokračuje květinová výstava s tématikou podzimu a s tím spojeným obdobím honů a lovů. Milovníky vína zve správa hradu Kunětická hora na vinobraní.

BezdězA navíc i na konec září plánují kasteláni velmi zajímavé akce – na Sychrově proběhne Knížecí lov pro malé i velké v zámeckém parku, v Ratibořicích budou Dožínky, zámek Litomyšl se zapojí do Mezinárodního dne srdce a návštěvník, který v určené dny bude mít na sobě alespoň dva kusy červeného oblečení, může požádat o vstup zdarma.

Jestliže patříte mezi sběratele turistických suvenýrů, určitě vás potěší, že hrad Bezděz zavedl novou vstupenku s historickým vyobrazením hradu. Na Liberecku se s novou edicí vstupenek setkáte také na Grabštejně, Hrubém Rohozci, Troskách a Zákupech. Na Sychrově, Lemberku a Frýdlantu se zatím vydávají vstupenky ze zásob, ale nové jsou již natištěny.
Jedna země, jeden král ... hrajeme pro děti na Bezdězu

Jedna země, jeden král ... hrajeme pro děti na Bezdězu

Přijďte se pobavit na Bezděz v sobotu, nebo v neděli a prožijte se svými dětmi šermířský den na hradě ...

Zpřístupnění středověké věže na zámku Lemberk (4)

Zpřístupnění středověké věže na zámku Lemberk

Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk.

Dny evropského dědictví na Hrádku u  Nechanic

Dny evropského dědictví na Hrádku u Nechanic

V rámci Dnů evropského dědictví 2018 bude při prohlídkách zámeckých sklepů s ukázkou technických vymožeností poprvé v historii zpřístupněna i historická kuchyně přímo jako součást trasy okruhu Zámecké podzemí.

Kunětické vinobraní 2018

Kunětické vinobraní 2018

Degustace vybraných českých, moravských i zahraničních vín, staročeské speciality a celodenní doprovodný kulturní program včetně prohlídek hradního paláce.