Úvod > Aktuality > Šest akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března

Šest akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března

Vydáno 24. února 2018 Zážitky
Zábavy pro rodiny s dětmi není nikdy dost, obzvlášť v zimě a ve městech. Vyzkoušejte některou z akcí na portálu Kudy z nudy, ať už to bude den s medvědy, matějská pouť, sportovní akce na sněhu anebo festival zaniklých řemesel!

Oslavte svátek ledních medvědů v Zoo Brno

Lední medvědZoo Brno od 24. do 27. února připomíná Mezinárodní den ledních medvědů. Pro zájemce je připravená zábavná soutěž i stezka, na které si mohou vyzkoušet své znalosti o těchto krásných šelmách. V přednáškovém sále ve správní budově můžete navštívit i promítání nejzajímavějších vidí o ledních medvědech a nechybí ani tematická komentovaná krmení, která probíhají každý den od 10:30 hod., v neděli navíc od 13 hod. a v pondělí od 14:30 hod.
 

V Praze vypukla Matějská pouť

Matějská pouťPražská Matějská pouť se letos koná až do 15. dubna 2018 v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Otevřeno je o víkendu od 10 do 22 hodin (poplatek za vstup 30 Kč), od úterý do pátku od 13 do 21 hodin (vstupné se neplatí). O školních prázdninách a Velikonocích je otevřeno jako o víkendu.
 

Svátek všech milovníků akvaristiky

SkaláraJestliže vaše dítko chová rybičky, nesmíte chybět na největší výstavní a prodejní akvaristické burze v Praze, a to v neděli 25. února. Akce se koná na Pankráci od 8:30 do 11:30, v První jazykové základní škole, v ulici Horáčkova 1100.

Kromě širokého spektra rybiček, vodních živočichů, šneků a krevet přímo od chovatelů (ne z velkochovů) zde naleznete bohatý výběr rostlinek, akvárií, doplňků, techniky i krmivo, léčiva a vitamíny.
 

Lyžařské akce pro děti na Šumavě i v Beskydech

Lyžovánísobotu 3. března se ve Skiareálu na Špičáku koná Dětský den – špičácký pětiboj pro děti, které milují jízdu na sjezdovkách. Špičácký pětiboj letos zařadil dvě nové disciplíny slalom na lyžích (opravdu jej bez problémů sjede každý, záleží jen na rychlosti) a soutěž v klouzačkách (speciální obutí na sníh). Další 3 soutěžní disciplíny - lezení do iglú, koupání tučňáků a slalom psích spřežení, v lyžařském obutí zvládnete také. A hned, kdy děti dokončí všech pět soutěží získají za odměnu celodenní skipas zdarma.

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je v neděli 4. března pro děti připravena Maškarní lyžovačka. Karneval na lyžích se uskuteční na sjezdovce Horal u hotelu Horal. Na sjezdovce bude připravena vyzdobená trať plná sladkostí. Uskuteční se i soutěž o nejhezčí masky a zpestřením bude koutek stolních her Mindok, malování na obličej a různé hry na sjezdovce i uvnitř hotelu Horal.
 

Tajemství zaniklých řemesel objevíte na zámku v Brandýse nad Labem

Festival zaniklých řemeselNa Festivalu zaniklých řemesel na zámku v Brandýse nad Labem vás o víkendu 3. a 4. března přivítá téměř stovka řemeslníků a umělců, předvádějících skoro 60 řemesel a řemeslných technik, uvidíte, ucítíte a budete mít možnost ochutnávky historických jídel, vařených jak v polní, tak i v černé zámecké kuchyni. V zámeckém divadle uvidíte množství oděvních řemeslných technik, od předení na vřetánku a kolovratu, až po naalbilding, karetkování, či tkaní. Ve středověkých sklepích potkáte pak sedláře, brašnáře, lukaře a mnoho dalších. Nebude chybět ani středověkým lékař.

Zároveň s festivalem řemesel se budou konat na zámku také kostýmované prohlídky. Na nich se setkáte s řadou historických osobností, které jsou spojeny s brandýským zámkem. Například v Sále Rudolfa II. uvidíte samotného Císaře Rudolfa II., hraběnku Stradovou a členy císařského dvora.
 

Z Neumětel k Radotínu přicválá Horymír

HorymírA historické postavy potkáte také v sobotu 3. března v Radotíně, kam přicválá na svém oři sám Horymír. Protože Horymírova sváteční jízda mění každým rokem směr, vyrazí vojvoda tentokráte v ranních hodinách z Neumětel, aby před radotínskou veřejnost dorazil zhruba v 16 hodin. Od 11 hodin bude probíhat masopust s bohatým doprovodným programem.
Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno

Zoo Brno si 24. až 27. února připomene Mezinárodní den ledních medvědů. Pro zájemce bude připravená zábavná soutěž i stezka, na které si budou moct vyzkoušet své znalosti o těchto krásných šelmách.

Matějská pouť 2018 v Praze

Matějská pouť 2018 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.

Ryby a rybičky - největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze (1)

Ryby a rybičky - největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze

Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí, která se koná každou neděli (červen až srpen se konají akce nepravidelně) na Pankráci od 8:30 do 11:30 v První jazykové základní škole, Horáčkova 1100, Praha 4, u metra Pankrác.

Dětský den na Špičáku - špičácký pětiboj pro děti v Železné Rudě

Dětský den na Špičáku - špičácký pětiboj pro děti v Železné Rudě

Letos přijďte už rovnou v lyžařských botách (lyžácích) a s lyžemi, máme nové disciplíny! Ski&Bike Špičák naděluje celodenní volňásky všem dětem do 14let. Musíš si je zasloužit, ale neboj, zvládne to každý.

Maškarní lyžovačka na Horalu - Ski areál Razula Velké Karlovice

Maškarní lyžovačka na Horalu - Ski areál Razula Velké Karlovice

Nejoblíbenější zimní akce pro děti ve Ski areálu Razula v Resortu Valachy Velké Karlovice je opět tu! Ještě než se lyžařská sezóna nachýlí k závěru, mohou si ji rodiče s dětmi zpestřit v neděli 4. března při tradiční Maškarní lyžovačce.

Festival Tajemství zaniklých řemesel 2018

Festival Tajemství zaniklých řemesel 2018

Festival Tajemství zaniklých historických řemesel se bude konat ve dnech 3. - 4. 3. 2018 na zámku v Brandýse nad Labem.

Kostýmované prohlídky zámku Brandýs nad Labem

Kostýmované prohlídky zámku Brandýs nad Labem

3.3.2018 a 4.3.2018 se uskuteční na Zámku v Brandýse nad Labem historická akce "Tajemství zaniklých řemesel'' a kostýmované prohlídky zámku.

Horymírova sváteční jízda 2018

Horymírova sváteční jízda 2018

Zahájení jezdecké sezóny 2018 s Horymírem. Náměstí sv. Petra a Pavla, Praha-Radotín a to v sobotu 3. března od 11 hodin. Příjezd Horymíra a jeho družiny kolem 16 hodiny.