Úvod > Aktuality > V Rudolfově poháru v Kladrubech se utká přes sedm desítek spřežení

V Rudolfově poháru v Kladrubech se utká přes sedm desítek spřežení

Vydáno 18. dubna 2017 Letní sporty
Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. pořádá ve dnech 20.-23. 4. 2017 mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár. V letošním roce se na startovním poli utkají závodníci ve vozatajských soutěžích v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Vedle početné ekipy českých jezdců se představí také vozatajové ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Švýcarska, Německa, Norska, Švýcarska a Polska.
Rudolfův pohár konaný v rovinaté krajině Kladrubského Polabí tradičně zahajuje jezdeckou sezónu v České republice. Jedná se o první mezinárodní závody roku 2017, které jsou zároveň kvalifikací na mistrovství světa v soutěžích jednospřeží a čtyřspřeží.

Program začíná drezurami, které se pojedou ve čtvrtek 20. dubna i o den později, protože početné startovní pole je rozděleno na dvě poloviny. Sobota 22. dubna nabídne divácky nejatraktivnější část, takzvaný maraton, kdy vozatajové překonávají uměle vytvořené překážky v terénu. O vítězích se pak rozhodne v neděli 23. dubna, kdy se celý mítink CAI uzavře jízdami mezi kužely.

Národní hřebčín přivítá jezdce i diváky v nedávno  rekonstruovaném areálu. V letech 2014-2015 bylo v rámci projektu  „Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem“ regenerováno 16 národních kulturních památek a upravena některá volná prostranství.

Vedle hlavního stájového areálu s přilehlými dvory Františkov a Josefov prošel rekonstrukcí také zámek, kostel sv. Václava a Leopolda, kočárovna a postrojovna, kaple povýšení sv. Kříže, tři obytné domy, lesovna a bývalá vodárenská věž.
Den starokladrubského koně a Muzejní noc

Den starokladrubského koně a Muzejní noc

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na slavnostní Den starokladrubského koně a Muzejní noc.

Velký jezdecký den ve Slatiňanech

Velký jezdecký den ve Slatiňanech

Národní hřebčín Kladruby nad Labem vás zve na tradiční slavnostní přehlídku koní, která se letos uskuteční ve Slatiňanech.

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Národní hřebčín Kladruby nad Labem vás zve na tradiční podzimní Hubertovu jízdu, která se uskuteční v sobotu 28. října.

Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem

Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá ve dnech 20. – 23. dubna 2017 tradiční mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Další aktuality