Úvod > Aktuality > Rudá kněžka ze Hry o trůny bude ve vile Tugendhgat natáčet Skleněný pokoj

Rudá kněžka ze Hry o trůny bude ve vile Tugendhgat natáčet Skleněný pokoj

Vydáno 9. ledna 2018 Zážitky
Ve vile Tugendhat se bude natáčet bestseller britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj. Mezi herci se objeví Carice van Houten Anouk, která získala celosvětovou proslulost jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, v jedné z hlavní mužské roli se objeví Karel Roden. Film se bude natáčet i na dalších místech moravské metropole, například na Zelném trhu či ve vile Stiassni.
Vila TugendhatBrno v letošním roce ožije natáčením filmu Skleněný pokoj podle bestselleru Simona Mawera, který se inspiroval osudem vily Tugendhat a jejích majitelů. Jednu z rolí by měla ztvárnit Nizozemka Carice van Houten Anouk, kterou znají fanoušci Hry o trůny jako Rudou kněžku. Další z rolí připadne Švédce Hanně Alströmové, známé z akčního snímku Kingsman. V hlavních mužských rolích by se měl objevit Karel Roden a Karel Dobrý, který si zahrál četníka z Luhačovic.
 
BrnoSpisovatel Mawer vždy zdůrazňoval, že kniha je fikce. Kromě toho, že románoví Landauerovi byli také Židé a museli uprchnout před nacisty, nemají kromě německého jména se skutečnými vlastníky vily nic společného. Jedná se tedy o fiktivní příběh, který volně nakládá s historickými fakty.
 
Mimo vily Tugendhat se bude natáčet i na jiných místech Brna. Děj se bude odehrávat například na Masarykově třídě, Zelném trhu a filmaři doufají, že jim dopravní podnik půjčí staré tramvaje. Pokud vše půjde podle očekávání, mohl by se film objevit v kinech již na jaře 2019.
Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Vila Tugendhat - funkcionalistický skvost v Brně

Vila Tugendhat - funkcionalistický skvost v Brně

Stěžejní dílo funkcionalistické architektury, Vilu Tugendhat, si prohlédnete v Brně – Černých Polích. Vznikla v letech 1929–1930 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten vypracoval návrh stavby v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových.