Úvod > Aktuality > Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Vydáno 16. března 2016
Velmi zajímavé a oblíbené programy nabídne s přicházejícím jarem Rožnov pod Radhoštěm návštěvníkům i místním obyvatelům. Zatímco velikonoční prodloužený víkend bude patřit třídennímu pořadu Valašského muzea v přírodě s názvem Velikonoce na Valašsku, tento týden - pátek 18. března a sobotu 19. března – bude věnován Josefskému jarmarku na Masarykově náměstí.
JarmarkJosefský jarmark bude ve znamení spousty zábavy pro malé i velké. Jeho návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční jarmareční zboží, jako třeba kytice, keramiku, svíčky, domácí sýry nebo třeba masné výrobky, ale také na programy a aktivity pro děti. Chybět samozřejmě nebude bohatý doprovodný kulturní program.

Po pátečním dopoledním slavnostním zahájení vystoupí v Rožnově na náměsté žáci ze ZŠ Koryčanské Paseky, dále cimbálová muzika Kordulka, kapela Docuku a páteční program uzavře skupina Fish & Fish. Zajímavá a pestrá nabídka je připravena také na druhý jarmareční den.

Jarmark RožnovV sobotu ráno od 10 hodin nastartuje sobotní program cimbálová muzika folklorního souboru Radhošť s primáškou Kateřinou Niklovou a krátce po poledni zahraje dechová hudba Horňané. Během jarmarku bude taktéž připraven stánek s tvořivou dílničkou pro děti.
      
Městská policie upozorňuje nejen na částečné omezení provozu a parkování v době konání jarmarku, ale také na schválenou výjimka ze zákazu konzumace alkoholických nápojů na Masarykově náměstí. Pivo si tak dospělí návštěvníci na náměstí vypít mohou.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Josefský jarmark v Rožnově pod Radhoštěm

Josefský jarmark v Rožnově pod Radhoštěm

V Rožnově pod Radhoštěm se v pátek 17. března a sobotu 18. března uskuteční Josefský jarmark. Těšit se můžete na spousty zábavy pro malé i velké, chybět nebude bohatý doprovodný kulturní program.