Úvod > Aktuality > Prožijte Týden výtvarné kultury v Brně

Prožijte Týden výtvarné kultury v Brně

Vydáno 12. března 2016 Zážitky
Všichni milovníci umění se mohou těšit na další ročník oblíbené akce, kterou připravila katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity spolu s Domem umění města Brna, Moravskou galerií v Brně a Muzeem města Brna. V týdnu od 14. do 20. března vás v Brně čekají nejrozmanitější akce v podobě happeningů a workshopů, výstav, komentovaných prohlídek a přednášek. Každý si tak, dle svého gusta, může vybrat právě to, po čem zrovna touží.
Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí estrou nabídku toho nejlepšího, co může Brno nabídnout z oblasti výtvarného umění, života a kultury - diskuse, přednášky i další programy. Letošní ročník opět přináší otázku, zda dokážeme dostatečně pozorně vnímat, co nám sděluje výtvarné umění.
 
S výtvarným umění se v rámci Týdne výtvarné kultury potkáte v Brně prakticky na každém kroku a bude jen na vás, zda se ho rozhodnete jen vnímat či přímo tvořit.

Součástí Týdne výtvarné kultury je již tradičně i výtvarná soutěž pro středoškoláky, jejíž vítězové budou vyhlášeni v rámci slavnostního zahájení. Novinkou loňského ročníku bylo programové zařazení akcí předcházejících Týdnu výtvarné kultury a akcí na něj navazujících. V tomto duchu se ponese i sedmý ročník a tudíž se všichni návštěvníci budou moci zúčastnit co nejrozsáhlejšího a nejrozmanitějšího pole výtvarných aktivit.

Tématem letošního ročníku je heslo napiš obraz. Spojovacím článkem akcí se stane hledání přesahů mezi výtvarným a slovesným vyjádřením.

Moravská galerie v Brně - Jurkovičova vila

Moravská galerie v Brně - Jurkovičova vila

Jurkovičova vila v Brně – Žabovřeskách je dílem slovenského architekta Dušana Sama Jurkoviče a tvoří páteř jeho dochovaného díla v České republice. Tato pohádková architektonická památka má pro secesní Brno stejný význam jako Vila Tugendhat pro Brno funkcionalistické.