Úvod > Aktuality > Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Vydáno 19. března 2017 Zážitky
Vydejte se na cesty podobně jako slavný Gulliver! Nemusíte se ale plavit po jižních mořích a hledat maličké obyvatele Liliputu, stačí se vypravit do Mariánských Lázní nebo do Ostravy. Právě tam totiž objevíte dva nejznámější areály plné miniaturních staveb, aut, vláčků a lodí. A také novinek, které vás možná vylákají na výlet hned v prvních jarních dnech!
Že je Park Boheminium už řadu let jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Mariánských Lázních je všeobecně známá věc, ale letos tu poprvé otevřeli už začátkem března.

Hlavní je však to, že od letošního roku bude otevřeno celoročně, bez zimní přestávky.
 

Boheminium láká na novinky

Pokud jste v Boheminiu ještě nikdy nebyli, vězte, že jde o park na okraji Mariánských Lázní, kde se kolem širokých a pohodlných cest uvelebilo přibližně šedesát dokonalých miniatur známých i méně známých stavebních a technických památek z celého Česka. Se zeměpisem si tu hlavu nelámou a ostatně to ani neměli v plánu; během pár hodin tak můžete navštívit hrady Karlštejn, Bezděz nebo Kokořín, zámky Humprecht, Červenou Lhotu nebo Litomyšl, obdivovat lanovku šplhající na Ještěd a ještě si užít oblíbenou dětskou atrakci, modelovou železnici s nádražím a cestujícími.
Letošní rok má být pro park rokem města Plzně. Od 12. do 14. května, kdy se v Mariánských Lázních bude slavnostně zahajovat další lázeňská sezona, se v Boheminiu návštěvníkům poprvé představí Jubilejní brána Plzeňského Prazdroje. O měsíc později se rodina miniatur rozroste o dalšího člena, plzeňskou katedrálu sv. Bartoloměje. Bude přes čtyři metry vysoká a zařadí se tak mezi nejvyšší modely u nás.
 

Modelářská dílna a kdy se do ní podíváte?

Jednou z novinek je to, že můžete sledovat modeláře při práci; přímo před modelářskou dílnou je přichystáno posezení a občerstvení. Samozřejmě kdo chce vidět práci malířů, architektů a designérů zblízka, ten musí přijít ve všední den. Přibudou také nové pěšinky, které umožní obejít si některé modely pěkně ze všech stran.

Park Boheminium je otevřený každý den od 10 do 18 hodin bez ohledu na počasí, víkend či státní svátek, v letních měsících se zavírá ještě o hodinu později. Vstupenka pro dospělé stojí 150 Kč, děti do dvou let neplatí nic, děti do 10 let 50 Kč a starší děti, studenti a senioři 100 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 350 Kč.

Pohodlně se sem dostanete autem i pěšky z centra lázní od kolonády, využít můžete také místní autobusovou linku č. 13 nebo kabinkovou lanovku. Ta je v provozu denně od 10 do 17.30 hodin a jede každou čtvrthodinu, jízdenka pro dospělé stojí 80 Kč (zpáteční 140 Kč), pro děti 50 / 70 Kč a pro seniory 60 / 100 Kč. Konečná stanice lanovky je jen sto metrů od vstupní brány parku!
Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 60 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

V centru Ostravy, vedle areálu Výstaviště Černá louka, naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko Miniuni nadchne děti i dospělé. Kde jinde byste měli jako na dlani 34 modelů významných budov evropských měst a 7 divů světa.

Další aktuality

27.10.
2017
V Boheminiu slavnostně odhalí model hradu Loket

V Boheminiu slavnostně odhalí model hradu Loket

Západočeské lázně | Zážitky
13.10.
2017
Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma Konec

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma Konec

Západočeské lázně | Zážitky
27.9.
2017
Podzim na hradě Lokti láká na víno i skvělou muziku

Podzim na hradě Lokti láká na víno i skvělou muziku

Západočeské lázně | Zážitky