Úvod > Aktuality > Myslivecké slavnosti svatého Eustacha ovládnou hrad Křivoklát

Myslivecké slavnosti svatého Eustacha ovládnou hrad Křivoklát

Vydáno 4. září 2017 Památky
Tradici původního loveckého sídla českých králů a knížat obnovuje hrad Křivoklát. Už o víkendu 9. a 10. září sem můžete zavítat na festival lovecké hudby a myslivosti. Na Slavnosti sv. Eustacha budou k vidění sokolníci, ukázky vábení zvěře i hon černé a jelení zvěře. V rámci slavností se uskuteční slavnostní akt k 320. výročí Kapličky sv. Eustacha na Zámeckém vrchu.
Víkendové Slavnosti svatého Eustacha s bohatým programem oslaví nejlepší tradice lovectví a myslivosti, po staletí prostupující mnoha obory lidské činnosti. 
 
Na pozadí legendy sv. Eustacha, jednoho z nejstarších patronů myslivosti uctívaného na Křivoklátsku již stovky let, budou návštěvníkům hradu Křivoklát nabídnuty nevšední zážitky v pestrém průřezu kulturních a mysliveckých činností souvisejících s ochranou přírody.

V sobotu proběhne v tuzemsku ojedinělý Festival lovecké hudby,  jehož se zúčastní sólisté a soubory zřízené či provozované organizačními složkami s. p. Lesy ČR a VLS ČR, ale i další, věnující se lovecké hudbě a mysliveckému troubení.

V neděli se můžete v programu Dne přírody a myslivosti, těšit na ukázky sokolníků s létajícími dravci, vábení zvěře a ptactva, vábení jelenů a průběh jelení říje, různá plemena loveckých psů, významné trofeje revírů Křivoklátska a Lánské obory, výstavu obrazů, dřevořezeb, knih a další odborné či umělecké literatury, koncert laureátů festivalu, atd.

Připraveny jsou i kulinářské ukázky zpracování zvěřiny v podání známé TV hvězdy O. Slaniny. Pro děti je připraven herní vzdělávací program s mnoha odměnami, na své si přijdou všichni obdivovatelé křivoklátské přírody.

Hrad Křivoklát obnovuje tradici původního loveckého sídla českých králů a knížat, které je pokládáno za kolébku české myslivosti.
Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.