Úvod > Aktuality > Přijeďte si o víkendu zalyžovat do Špindlu!

Přijeďte si o víkendu zalyžovat do Špindlu!

Vydáno 8. ledna 2016 Zimní sporty
Skiareál ve Špindlerově Mlýně nabídne o víkendu více než 19 kilometrů sjezdovek. Díky mrazivému počasí jede zasněžovací systém ve Špindlerově Mlýně na plné obrátky, skiareál otevřel další sjezdovky. Od středy nabízí středisko večerní lyžování na Hromovce, od čtvrtka jsou v provozu i červené svahy. Návštěvníci se mohou těšit na zvýhodněné skipasy, minimální fronty u lanovek nebo na unikátní Špindlerovské ledárium.
Během vánočních svátků se opět ukázalo, že investovat do modernizace zasněžovacího systému má skutečně smysl. Skiareál Špindlerův Mlýn byl jedním z mála středisek, kde se lyžovalo. Doposud mohli lyžaři využívat malý hank černé sjezdovky na Svatém Petru, modrou sjezdovku ve Svatém Petru s novou vyhřívanou šestisedačkou, dva svahy na Hromovce a sjezdovky na Horních Mísečkách, kam se dalo vyjet lanovkou na Medvědín. Návštěvníci mohli lyžovat také na Stohu.

Od pátku areál rozšířil provoz také na červenou sjezdovku ve Svatém Petru v celé délce. Od středy je v provozu také oblíbené večerní lyžování na Hromovce, která je v současnosti nejdelší a nejlépe osvětlenou sjezdovkou pro večerní lyžování v České republice, a to denně od 18 do 21 hodin. Od čtvrtka je k dispozici lyžařům i Medvědín, skiareál kompletně otevřel zdejší červenou sjezdovku. V pátek se rozjela také lanovka a sjezdovka na Labské. O víkendu tak budou moci návštěvníci využít areál téměř v celém jeho rozsahu, v provozu bude více než 19 kilometrů sjezdových tratí a všechny lanovky.
 

Celodenní skipasy od 550 korun

Lyžaři se nemusejí obávat ani příliš dlouhých front u lanovek, v lednu je návštěvnost střediska tradičně menší. Pro lyžaře a snowboardisty areál navíc připravil i akční ceny skipasů. Stávající věrní členové Gopass mohou v období do 21. ledna lyžovat již od 490 korun za den. Šanci na zajímavou slevu mají ale i ostatní, kteří si skipas teprve zaregistrují. Od 11. do 15. ledna nabízí jednodenní skipasy za 550 korun, což je o tři sta korun levnější oproti běžné ceně na pokladně. Pro využívání výhod zákaznického systému GOPASS se přitom stačí jen zaregistrovat a v e-shopu si zakoupit kartu GOPASS se skipasem. Věrnostní systém nabízí i celou řadu dalších výhod, jako jsou například slevy na občerstvení nebo půjčovnu či nákup lyžařského vybavení.
 

Ledové sochy na Pláni

Kromě lyžování nabízí Špindlerův Mlýn možnost navštívit unikátní Ledárium s výstavou ledových soch v České republice. Ledový klimatizovaný „chrám“ stojí u horní stanice lanovky na Pláních a nabízí výstavu ledových soch spojenou s kulturním odkazem Karla IV. u příležitosti 700 let výročí jeho narození. Tato zajímavá atrakce je zcela zdarma. Pro pěší návštěvníky skiareál připravil zvýhodněnou cenu zpátečního jízdného na vyhřívané šestimístné lanovce. Špindlerovské Ledárium je možné navštívit během celé sezóny do konce března.
SnowKidz park ve Špindlerově Mlýně

SnowKidz park ve Špindlerově Mlýně

SnowKidz dětský park je ve Špindlerově Mlýně v provozu od zimní sezóny 2009/10. Je umístěn v blízkosti dojezdu modré - vodovodní cesty na Medvědíně vedle Harmony Club hotelu.

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Při snowtubingu se spustíte dolů ledovým korytem na speciálních nafukovacích duších a na snow trampolíně se vyřádí především děti. Snowtubing Park je situován téměř do samého centra Špindlerova Mlýnu. Díky tomu je velmi dobře dostupný pomocí auta, skibusu nebo na lyžích.

Slevová karta Špindl Card

Slevová karta Špindl Card

Slevovou kartu na více než 70 volnočasových aktivit ve Špindlerově Mlýně můžete opakovaně využívat celý rok. Společný projekt podnikatelů z Krkonoš vám touto cestou přináší příjemné slevy a zároveň tipy jak prožít krásnou dovolenou ve Špindlerově Mlýně.

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to jsou vaše jedinečné zážitky na sněhu. Dráha se nachází ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

Skialpinistické trasy okolím Špindlerova Mlýna

Skialpinistické trasy okolím Špindlerova Mlýna

Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.

Aqua Park Špindlerův Mlýn - relaxace v centru Krkonoš

Aqua Park Špindlerův Mlýn - relaxace v centru Krkonoš

Areál Aquapark Špindlerův Mlýn vám nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového. K dispozici jsou i malá a velká vířivka, divoká řeka, vodní kola a další atrakce. Wellness Centrum nabízí svět saun a nově otevřenou solnou jeskyni.

Lanová dráha Horní Mísečky - Medvědín

Lanová dráha Horní Mísečky - Medvědín

Ve Špindlerově Mlýně můžete i v letních měsících využívat lanovku na vrch Medvědín odkud vede spousta upravovanych turistickych tras. Medvědín je také ideálním startovacím místem pro paragliding.

Další aktuality

27.4.
2018
Mapa republiky roztaje až v půlce června

Mapa republiky roztaje až v půlce června

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
8.3.
2018
Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
6.3.
2018
Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty