Úvod > Aktuality > Přijďte ochutnat regionální uzené dobroty do Edenu na Vysočině

Přijďte ochutnat regionální uzené dobroty do Edenu na Vysočině

Vydáno 31. ledna 2017 Gurmánská turistika
Vůně masa z udírny, zabíjačkových specialit a masopustních sladkostí zaplní 4. a 5. února centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Na slavnosti moravského uzeného se sjedou vybraní uzenáři z celé Vysočiny, aby vám připomněli, jak má správně chutnat pravá moravská specialita.
Dějištěm letošních Slavností, které mají představit tradiční moravskou kuchyni, bude nové turistické centrum Edenv Bystřici nad Pernštejnem u Ždáru nad Sázavou.

Ochutnejte nejenom uzenářské a zabíjačkové speciality nebo uzené pivo minipivovaru Eden, prohlédněte si výstavu uzeného kresleného humoru, zhlédněte soutěž jedlíků či kuchařskou show. Ke vstupence dostane každý návštěvník domácí zabíjačkovou polévku zdarma! Akce Uzené slavnosti se uskuteční o víkendu 4. a 5. února 2017 od 9:30 do 18:00 v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem.
 

Děti jsou na Slavnostech vítány

Nouze nebude ani o zábavu pro děti. Na ty čeká divadlo, prohlídky hospodářských zvířat v mini ZOO farmy Eden anebo některé z přichystaných soutěží.
 

Turistické centrum EDEN – místo, které vás vtáhne do minulosti

Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem je statek, kde se setkává minulost s budoucností, historie s futuristickými vizemi. Zdejší interaktivní expozice vyprávějí návštěvníkům o životě na panském dvoře i na vsi.

Mezi expozicemi je replika horácké vesnice z konce 19. století i moderní ekopavilon připomínající pyramidu. Jeho část, zahloubená v zemi vedle statku, představuje technologie šetřící energii v domech. K vidění je v praxi i 14 způsobů vytápění. Stará řemesla si lze vyzkoušet ve staveních sousední vsi. Na pečení chleba je připravena pec ve mlýně, v další chalupě zase stojí tkalcovský stav.
Ve statku jsou kromě pivovaru i moštárnabylinková lékárna i dílny truhláře a kováře. V přízemí panského dvora je expozice věnovaná obdělávání půdy. V patře zase expozice, která vás vtáhne do panského bydlení.
Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost - budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Další aktuality