Úvod > Aktuality > Novoroční ohňostroj ozáří Prahu 1. 1. 2018 v podvečer

Novoroční ohňostroj ozáří Prahu 1. 1. 2018 v podvečer

Vydáno 31. prosince 2017 Památky
Příchod roku 2018 ozáří rakety oficiálních ohňostrojů jen v některých z největších měst České republiky. Patrně nejnákladnější a tradičně největší ohňostroj vypukne v Praze. Hlavní město oslaví příchod Nového roku ohňostrojem 1. ledna 2018 v 18 hodin, který bude vypálen z Letné. Ohňostroj připomene 100 let od vzniku Československa, návštěvníci uvidí efekty ve tvarech a barvách české vlajky.
Ohňostroj PrahaLetošní ohňostroj bude odpálen 1. ledna 2018 v 18:00 hodin z Letenských sadů. Projekce bude oslavovat 100leté výročí od vzniku Československa. Ohňová show bude trvat celých 11 minut!

Ohňostroj využije několika netradičních efektů. K vidění budou například nové typy japonských sférických pum, ohnivé hřiby simulující nálet, červené sloupy o výšce 18 metrů nebo velkorážní pumy s efektem české vlajky, které pro město Prahu vyrobili odborníci z Itálie. Kromě vzniku Československa show připomene zásadní momenty v historii republiky, například Pražské povstání v roce 1945, pražské jaro 1968 nebo sametovou revoluci v roce 1989 a následovat bude vhled do 21. století. Celý průřez historií hlavního města a českého národa slavnostně zakončí tóny státní hymny.

Ohňostroj PrahaDiváci uvidí show prakticky z celého Starého Města i dalších lokalit. Nejlepším místem k jejímu sledování ale bude Dvořákovo nábřeží. Konkrétně prostor před Nemocnicí Na Františku, vyústění Pařížské ulice, nebo první polovina Čechova mostu.

Ohňostroj sice nebude bezhlučný, nicméně radní města Prahy se snaží udělat novoroční oslavu přívětivější pro volně žijící zvířata i domácí mazlíčky, které hlasité výbuchy každoročně velmi stresují. Firma zajišťující ohňostroj se zavázala, že bude spolupracovat s ochránci přírody, záchrannou stanicí a v okolí odpalu provede opatření pro ochranu zvířat a ptactva.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Čechův most - jedinečná mostní secese v Praze

Čechův most - jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Pražský novoroční ohňostroj 2019

Pražský novoroční ohňostroj 2019

Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna v 18 hodin.