Úvod > Aktuality > Novoroční ohňostroj ozáří Prahu 1. 1. 2017 v podvečer

Novoroční ohňostroj ozáří Prahu 1. 1. 2017 v podvečer

Vydáno 1. ledna 2017 Památky
Příchod roku 2017 ozáří rakety oficiálních ohňostrojů jen v některých z největších měst České republiky. Patrně nejnákladnější a tradičně největší ohňostroj vypukne v Praze. Hlavní město oslaví příchod Nového roku ohňostrojem po 18. hodině 1. ledna. Show o téměř pěti tisících pyrotechnických výstřelech letos doplní také laserová projekce na Dvořákově nábřeží.
Letošní ohňostroj bude odpálen 1. ledna 2017 v 18:00 hodin z z Letenských sadů. Projekce má představovat jeden den v hlavním městě a potrvá necelých jedenáct minut.

Diváci uvidí show prakticky z celého Starého Města i dalších lokalit. Nejlepším místem k jejímu sledování ale bude Dvořákovo nábřeží. Konkrétně prostor před Nemocnicí Na Františku, vyústění Pařížské ulice, nebo první polovina Čechova mostu.

Na Dvořákově nábřeží si lidé navíc můžou vychutnat i laserovou show a zvukový doprovod.

S ohledem na jednotlivé velikány je i vybrán hudební doprovod, který dokreslí celkovou atmosféru. Hudební doprovod bude vzhledem k rozsáhlému počtu míst, ze kterých bude možné ohňostroj sledovat, přenášen prostřednictvím rádia KISS 98 a digitálního vysílání Českého Rozhlasu Regina.

Celkem bude odpáleno 4 795 pyrotechnických výstřelů a 236 různých efektů. Dopravní podnik hl. m. Prahy cca od 17. hodiny až do cca 19. hodiny zkrátí intervaly všech linek metra.
Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody Českých králů – přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Pražský novoroční ohňostroj 2018

Pražský novoroční ohňostroj 2018

Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna 2018 v 18 hodin. Ohňostroj bude dobře viditelný z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Odpálen bude z Letenských sadů, od Metronomu.