Úvod > Aktuality > Pražský hrad láká na výstavy zdarma!

Pražský hrad láká na výstavy zdarma!

Vydáno 13. září 2018 Kultura
Pražský hrad připravil na rok 2018, kdy v říjnu uplyne přesně sto let od založení ČSR, výstavní projekt Založeno 1918. Projekt se skládá z pěti samostatných výstav, které lze na Pražském hradě navštívit. Milovníky historie určitě potěší zpráva, že z rozhodnutí prezidenta republiky jsou výstavy „Doteky státnosti“, „Stráž na hradě Pražském“ a „Tož to kupte!“ pořádané k 100. výročí založení ČSR od 12. 9. do 31. 10. 2018 otevřeny zcela zdarma! Všechny expozice jsou přístupné denně (včetně pondělí) od 10.00 do 18.00 hodin.
Výstavní projekt Založeno 1918

Výstavní projekt Založeno 1918

V rámci výročních akcí při příležitosti oslav stého výročí založení Československé republiky připravily Kancelář Prezidenta republiky, Správa Pražského hradu, Vojenský historický ústav, Odbor archivní správy ministerstva vnitra a Poštovní muzeum výstavní projekt s názvem Založeno 1918.

Založeno 1918 - Doteky státnosti

Založeno 1918 - Doteky státnosti

Druhá z řady výstav jedinečného trojdílného projektu Založeno 1918 představí historii státních symbolů. Na výstavě budou k vidění unikátní exponáty, která naši zemi provázejí po celá staletí. Součástí výstavy bude klenotnice, v níž budou vystaveny nejvyšší státní vyznamenání a unikátní archiválie.

Založeno 1918 - Stráž na Hradě pražském

Založeno 1918 - Stráž na Hradě pražském

V rámci výstavního projektu Založeno 1918 se uskuteční výstava připomínající prostřednictvím stovek fotografií a různých exponátů historii Hradní stráže. Výstava bude probíhat od 28. června do 31. října 2018.

Tož to kupte! TGM a sbírka umění pro Hrad

Tož to kupte! TGM a sbírka umění pro Hrad

Výstava „Tož to kupte! TGM a sbírka umění pro Hrad“ diváky seznamuje s koncepcí, akvizicemi a osudy sbírky, která byla nakupována pro Pražský hrad z úroků tzv. Národního fondu Masarykova v letech 1920–1952.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.