Úvod > Aktuality > Praha je od 1. ledna 2016 Evropským hlavním městem sportu

Praha je od 1. ledna 2016 Evropským hlavním městem sportu

Vydáno 1. ledna 2016 Letní sporty
Praha se stává v pořadí již 16. metropolí, která je nositelem titulu Evropské hlavní město sportu a řadí se tak k předním evropským velkoměstům, jako jsou Rotterdam, Dublin nebo Stockholm. Sportovně-kulturní akce pro širokou veřejnost i významné hosty ze sportovní scény odstartuje 1. ledna ve 14.00 hodin.

Sportovně-kulturní akce pro širokou veřejnost i významné hosty ze sportovní scény odstartuje 1. ledna ve 14.00 hodin. V areálu Výstaviště bude návštěvníkům k dispozici kluziště, kde si budou moci na ledové ploše užít hudební produkci, včetně živých koncertů revival kapely ABBA Stars nebo vystoupení zpěváka Marka Ztraceného.

Chybět nebudou ani sportovní exhibice, taneční vystoupení, workshopy, soutěže o ceny, ve kterých výherci získají například volné vstupenky do pražské ZOO, podpisy slavných sportovců a řadu dalších hodnotných cen. Na místě bude také výstava vysvědčení sportovních hvězd.

Na své si přijdou i milovníci nového cirkusu, kterým své umění popírající zemskou přitažlivost předvedou akrobaté z Losers Cirque Company. Program vyvrcholí přímým přenosem novoročního ohňostroje z Vítkova a slavnostním přivítáním roku 2016.

Účast na slavnostní akci přislíbil prezident Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (ACES Europe) Francesco Lupattelli. Moderátorem sportovně-zábavného odpoledne bude olympijský šampión v desetiboji Roman Šebrle. Konec programu je naplánován na 19. hodinu.

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Plavecký bazén Výstaviště Praha

Plavecký bazén Výstaviště Praha

Plavecký bazén se nachází ve spodní části areálu Výstaviště Praha. Jedná se o krytý 25 m dlouhý plavecký bazén, jehož součástí je také pára. Přístup do bazénu je bezbariérový.