Úvod > Aktuality > Pouť v Rokytnici zve na obří kolotoč - projeďte se lanovkou k Lysé hoře

Pouť v Rokytnici zve na obří kolotoč - projeďte se lanovkou k Lysé hoře

Vydáno 28. září 2017 Příroda
Ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou jsou již přípravy na zimu v plném proudu, ale letní sezóna ještě zdaleka nekončí! Lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice jsou v provozu denně až do konce září a čekají vás ještě říjnové víkendy. Tento víkend bude navíc ve znamení pouťové zábavy a návštěvníci si budou moci užít jízdu na obřím kolotoči. V sobotu 30. září bude od 9:00 do 17:00 hodin v provozu lanová dráha na Lysou horu v režimu okružních vyhlídkových jízd. Cena jízdného: 120 Kč (děti do 120 cm v doprovodu dospělé osoby zdarma). Z náměstí v Dolní Rokytnici bude v pravidelných intervalech jezdit zdarma vyhlídkový vláček až k lanovce.
KotelLanová dráha na Lysou horu s výstupní stanicí ve výšce 1 315 m n. m. končí jako jediná v první chráněné zóně Krkonošského národního parku. V letních měsících, kdy není vzácný porost na vrcholku Lysé hory chráněn dostatečnou sněhovou pokrývkou, je tato lanovka mimo provoz. Jeden víkend v roce však nabízí možnost prohlédnout si západní Krkonoše v barvách přírody, a to formou okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici lanovky, za to s fantastickým výhledem. Jedná se o největší kolotoč v rámci pouťové zábavy v Rokytnici.
 
Lanovka na Lysou horu bude během víkendu v provozu denně od 9:00 do 17:00 hodin v půlhodinových intervalech. O víkendu bude také pro návštěvníky Rokytnice zdarma zajištěna přeprava vyhlídkovým vláčkem z náměstí k lanovce a zpět. Kromě těchto atrakcí čeká návštěvníky rokytnické pouti také bohatý doprovodný program.
Bikepark Rokytnice v areálu Horní Domky

Bikepark Rokytnice v areálu Horní Domky

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. Park je určen pro cyklisty od 5 do 80 let.

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora (1344 m.n.m.) se nachází zhruba 4 km severovýchodně od zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Z Rokytnice míří k vrcholu sedačková lanovka. Ve výše 1310 m je položena její horní stanice. Lanovka je součástí ski areálu Rokytnice nad Jizerou a funguje pouze v zimním období.

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Hora Kotel - jedna z nejmalebnějších hor Krkonoš

Hora Kotel - jedna z nejmalebnějších hor Krkonoš

Hora Kotel se dříve jmenovala Kokrháč. Je vysoká 1435 metrů a je považována za jednu z nejkrásnějších hor v celých Krkonoších. Jihovýchodní srázy Kotle spadají do ledovcového dvoukaru Kotelních jam.

Další aktuality

25.5.
2018
Čtyři místa, kde si užijete safari

Čtyři místa, kde si užijete safari

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
17.5.
2018
Krkonošskému národnímu parku je dnes 55 let

Krkonošskému národnímu parku je dnes 55 let

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda