Úvod > Aktuality > Pouť v Rokytnici zve na obří kolotoč - projeďte se lanovkou k Lysé hoře

Pouť v Rokytnici zve na obří kolotoč - projeďte se lanovkou k Lysé hoře

Vydáno 28. září 2017 Příroda
Ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou jsou již přípravy na zimu v plném proudu, ale letní sezóna ještě zdaleka nekončí! Lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice jsou v provozu denně až do konce září a čekají vás ještě říjnové víkendy. Tento víkend bude navíc ve znamení pouťové zábavy a návštěvníci si budou moci užít jízdu na obřím kolotoči. V sobotu 30. září bude od 9:00 do 17:00 hodin v provozu lanová dráha na Lysou horu v režimu okružních vyhlídkových jízd. Cena jízdného: 120 Kč (děti do 120 cm v doprovodu dospělé osoby zdarma). Z náměstí v Dolní Rokytnici bude v pravidelných intervalech jezdit zdarma vyhlídkový vláček až k lanovce.
KotelLanová dráha na Lysou horu s výstupní stanicí ve výšce 1 315 m n. m. končí jako jediná v první chráněné zóně Krkonošského národního parku. V letních měsících, kdy není vzácný porost na vrcholku Lysé hory chráněn dostatečnou sněhovou pokrývkou, je tato lanovka mimo provoz. Jeden víkend v roce však nabízí možnost prohlédnout si západní Krkonoše v barvách přírody, a to formou okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici lanovky, za to s fantastickým výhledem. Jedná se o největší kolotoč v rámci pouťové zábavy v Rokytnici.
 
Lanovka na Lysou horu bude během víkendu v provozu denně od 9:00 do 17:00 hodin v půlhodinových intervalech. O víkendu bude také pro návštěvníky Rokytnice zdarma zajištěna přeprava vyhlídkovým vláčkem z náměstí k lanovce a zpět. Kromě těchto atrakcí čeká návštěvníky rokytnické pouti také bohatý doprovodný program.
Bikepark Rokytnice v areálu Horní Domky

Bikepark Rokytnice v areálu Horní Domky

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. Park je určen pro cyklisty od 5 do 80 let.

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora (1344 m.n.m.) se nachází zhruba 4 km severovýchodně od zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Z Rokytnice míří k vrcholu sedačková lanovka. Ve výše 1310 m je položena její horní stanice. Lanovka je součástí ski areálu Rokytnice nad Jizerou a funguje pouze v zimním období.

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Hora Kotel - jedna z nejmalebnějších hor Krkonoš

Hora Kotel - jedna z nejmalebnějších hor Krkonoš

Hora Kotel se dříve jmenovala Kokrháč. Je vysoká 1435 metrů a je považována za jednu z nejkrásnějších hor v celých Krkonoších. Jihovýchodní srázy Kotle spadají do ledovcového dvoukaru Kotelních jam.

Další aktuality

21.2.
2018
Masarykova věž samostatnosti se po 80 letech dočká dostavby

Masarykova věž samostatnosti se po 80 letech dočká dostavby

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
2.2.
2018
Dnes je Světový den mokřadů, slaví jej nejen Krkonoše

Dnes je Světový den mokřadů, slaví jej nejen Krkonoše

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda